Bell 429 a 525 jsou tento týden vystaveny na Paris Air Show 2019 v Le Bourget

Bell 429 a 525 jsou tento týden vystaveny na Paris Air Show 2019 v Le Bourget
20 / 06 / 2019, 11:30

Již od svého založení v roce 1935 udává společnost Bell tempo v segmentu vrtulníků a neustále rozšiřuje hranice vertikálního vzletu.

Bell byl první, kdo před téměř šedesáti lety získal komerční certifikaci pro vrtulník - a od té doby dodal zákazníkům po celém světě tisíce inovativních letounů. Ať už se jedná o vývoj prvního aerotaxi na světě, anebo výrobu záchranářských, komerčních a vojenských letadel, Bell uplatňuje inovativní myšlení a neúnavnou snahu o pokrok ve vyhledávacích a záchranných operacích, pracovních cestách a vertikálním vzletu. A to teprve začínáme.

Lehký jednomotorový vrtulník Bell 505 Jet Ranger X je ideálním vojenským trenažérem a ve srovnání s jinými vrtulníky ve své třídě přináší vysokou hodnotu. Vrtulník je navržen tak, aby s ním létání bylo snadnější a bezpečnější díky vynikajícímu standardnímu vybavení a nejmodernější skleněnému kokpitu Garmin 1000H TM. Celosvětovou flotilu Bell 505 Jet Ranger X tvoří již více než 150 strojů.

Bell 429 s dosavadními více než globálně nalétanými 330 000 hodinami je navržen s ohledem na budoucnost – prioritou je zvýšení bezpečnosti cestujících společně se schopností přizpůsobit se podle toho, jak se budou dále měnit požadavky na jeho využití. Pro vrtulník Bell 429 se často rozhodují složky policie, letecké zdravotnické týmy a armády po celém světě v případě misí, ve kterých hraje velkou roli čas.

Kompletní vybavený model Bell 525 Relentless s luxusním interiérem značky Mecaer Aviation bude tento rok vystaven staticky. Vrtulník představuje pro zákazníky zásadní skok vpřed: jeho nové technologické inovace jsou přínosem nejenom pro provozovatele, ale zvyšují bezpečnostní standardy v celém odvětví. Očekává se, že Bell 525 bude prvním komerčním letounem certifikovaným technologií Fly-By-Wire, která výrazně zvýší bezpečnost díky snížené pracovní zátěži pilota a zvýšenému povědomí o situaci.

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

 

Tagy článku