Bell 429 na vzestupu mezi evropskými firemními zákazníky

Bell 429 na vzestupu mezi evropskými firemními zákazníky
11 / 06 / 2019, 09:00

Bell, dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), na veletrhu EBACE v Ženevě vystavila vrtulník Bell 429 s MAGnificentním interiérem navrženým italskou společností Mecaer Aviation. Oblíbenost vrtulníku Bell 429 mezi evropskými zákazníky z podnikové sféry výrazně roste, což potvrzuje sedm nedávných dodávek do Německa, Řecka, Ukrajiny a Ruska.

Bell 429 se i nadále prosazuje v Evropě, kde se nachází asi čtvrtina z celosvětové flotily těchto vrtulníků. Vrtulník nabízí dokonalou vyváženost mezi komfortem, výkonem a provozní účinností, a právě proto je mezi firemními zákazníky tak žádaný. Naši zákazníci oceňují pohodlí, jež ve spojení s na míru provedenými úpravami letounu posouvají zážitek z letu na nejvyšší možnou úroveň komfortu,” uvedl Duncan Van de Velde, generální ředitel společnosti Bell pro Evropu.

MAGnificentní luxusní interiér stroje Bell 429 byl navržen italskou společností Mecaer Aviation Group (MAG) v konfiguraci se čtyřmi sedadly pro cestující a dvěma centrálními ovládacími panely. Dodatečně je možné si jako součást interiérového balíčku objednat systém na potlačení okolního ruchu (SILENS) firmy MAG, systém zábavy během letu (IFEEL) a okna pro cestující z elektrochromního skla. Cestující ovládají audio/video a mapové funkce, společně s elektrochromními okny skrze vlastní mobilní zařízení, která jsou napojena na interní wi-fi vrtulníku.

V současnosti je v provozu 330 vrtulníků Bell 429 ve 44 zemích celého světa. Vrtulník pro jednoho pilota, v němž je možné letět podle přístrojů, se dokáže přizpůsobit širokému spektru požadavků, aniž by byla ohrožena bezpečnost. Díky svým schopnostem a v kombinaci s bezkonkurenční podporou služeb je Bell 429 ve své třídě nepřekonatelný.

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

 O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

O společnosti Rolls-Royce

Rolls-Royce zaměstnává 6000 lidí ve 27 státech USA, doslova od pobřeží k pobřeží, od jižní Kalifornie po Walpole v Massachusetts. Největší strojírenské, designové a výrobní místo Rolls-Royce v USA se nachází v Indianopolis. Právě zde společnost vyrábí motory a pohonné systémy pro vícero amerických vojenských letadel, včetně C-130J Transport, bezpilotního stroje V-22 Osprey Global Hawk a LiftSystem pro F-35B Lightning II. Motory Rolls-Royce pohánějí širokou škálu letadel a lodí pro všechny složky americké armády - letectvo, námořní pěchotu, námořnictvo, pozemní vojsko a pobřežní stráž. Rolls-Royce navíc vytváří více než 52 000 pracovních míst v USA a do národní ekonomiky přispívá každoročně téměř 9 miliardami dolarů. Rolls-Royce od roku 2013 investoval téměř 1 miliardu dolarů do výzkumu a vývoje v USA a blíží se k dokončení investice ve výši 600 milionů dolarů na modernizaci své výroby v Indianapolis a na vývoj nových technologií.

 

Tagy článku