Bell a Moog vyvíjejí systém pro řízení pohonu letu v rámci mobility na vyžádání

Bell a Moog vyvíjejí systém pro řízení pohonu letu v rámci mobility na vyžádání
11 / 12 / 2018, 12:30

Společnost Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že uzavřela smlouvu o spolupráci se společností Moog o vývoji systému řízení pohonu letu (FCAS), který bude podporovat letouny společnosti Bell schopné vertikálního vzletu a přistání (VTOL) a mobilitu na vyžádání (OMD).

Bell bude i nadále vyhledávat řešení a partnery, s nimiž bude moci dosáhnout nových možností. Moog v rámci této spolupráce dodá pokročilý, plně integrovaný systém pohonu, který bude představovat bezpečné, spolehlivé a cenově dostupné řešení pro naše stroje,“ uvedl Scott Drennan, viceprezident pro inovace společnosti Bell.

psali jsme: Bell získal od amerického námořnictva 510milionový kontrakt na dodávku 29 vrtulníků AH-1Z Viper

Díky inovativním technologiím společnosti Moog coby globálního lídra a vizionáře v tomto odvětví vznikne návrh a integrace systémů pro řízení letu u letounů Bell s vertikálním vzletem a přistáním. Zkušenosti Moog umožňují vývoj systémů, které splňují požadavky na náklady, výkon, hmotnost a spolehlivost.

Ralph Elbert, viceprezident skupiny & GM Moog Aircraft, uvedl: „Velice nás těší, že si společnost Bell v tomto programu rozvoje trhu s mobilitou na vyžádání vybrala jako partnera právě nás. Naším úkolem bude vyvinout plně elektrifikované pohony a elektroniku, které budou sloužit k řízení a ovládání pohonného systému letounu."

psali jsme: Bell Helicopter a společnost Uber vyvíjejí létající taxi

V rámci této spolupráce bude Bell odpovědný za design, vývoj a výrobu systémů VTOL. Moog provede návrh a vývoj řídicích systémů pro pohon letu. To zahrnuje jak jejich architekturu, tak hardware a software, který je potřebný pro ovládání letounu.

Jak již bylo dříve oznámeno, společnost Safran poskytne hybridní pohonné systémy a společnost Garmin bude integrovat systémy avioniky a řídícího počítače; společnost EPS poskytne systémy pro ukládání energie a společnost Thales dodá systém řízení letu.

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

Tagy článku