Bell a Safran sdílejí společnou vizi v oblasti on-mobility

Bell a Safran sdílejí společnou vizi v oblasti on-mobility
20 / 06 / 2018, 17:00

Nová spolupráce Bellu a Safranu se bude týkat vývoje inovativních hybridních elektrických pohonných systémů pro budoucí letecké taxi a systémy VTOL.

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila na světové konferenci Future of Transportation World Conference zahájení nové spolupráce se společností Safran (Euronext Paris: SAF), jež bude mít za cíl vývoj inovativních hybridních elektrických systémů podporujících koncepci letadel s vertikálním vzletem a přistáním (VTOL) od Bell.

Bell patří mezi přední společnosti v oblasti on-demand mobility – zavádíme novou éru létání, v níž budou výhody letectví dostupnější širšímu okruhu uživatelů,“ řekl na konferenci Scott Drennan, ředitel pro inovace společnosti Bell, „toto oznámení potvrzuje náš záměr poskytovat lidem dopravu novým, inovativním a efektivnějším způsobem. Spolupráce se společností Safran je významným historickým milníkem pro budoucnost v dopravě.“

Inovační týmy společnosti Safran již několik let aktivně zkoumají potenciál hybridních řešení pro jejich využití jako budoucích pohonných systémů. Bell a Safran sdílejí vizi elektrických a hybridních letadel a jejich cílem je zasadit se o úspěšné využívání Bell Air Taxis a nových budoucích on-demand mobilních systémů.

Díky dlouhodobé a pevně dané strategii zaměřené na technologický vývoj můžeme nyní nabídnout Bellu naše hybridní elektrické řešení využitelné pro další produkty nové generace, což povede k vyššímu výkonu a přinese větší užitnou hodnotu zákazníkům," řekl Stéphane Cueille, senior výkonný viceprezident pro výzkum, vývoj a inovace společnosti Safran.

V rámci této spolupráce se společnost Bell zaměří na návrh, vývoj a výrobu VTOL systémů a společnost Safran poskytne své odborné znalosti při vývoji převratného pohonného systému.

O společnosti Bell

Překonáváme hranice. Již více než 80 let se zabýváme letectvím a zkoumáme další možnosti, kam tento obor dále posunout. Jsme průkopníci. Byli jsme první, kdo překonal zvukovou bariéru a získal certifikaci pro komerční vrtulník. Zúčastnili jsme se první mise na Měsíc, kterou organizovala NASA a představili jsme na trhu systémy pro konvertoplány. Dnes určujeme budoucnost v oblasti on-demand mobility. Jako dceřiná společnost, 100% vlastněná konsorciem Textron Inc., se sídlem ve Fort Worthu v Texasu máme strategickou pozici po celém světě. Téměř jedna čtvrtina našich zaměstnanců pomáhá našim vojákům v jejich poslání na důležitých misích. Navíc naše převratné inovace poskytují našim zákazníkům mimořádné zážitky. Efektivně. Spolehlivě. A vždy s důrazem na bezpečnost.

O společnosti Safran

Safran je mezinárodní hi-tech skupina působící v letectví a obranném a kosmickém průmyslu. Společnost po celém světě zaměstnává více než 58 000 lidí a její obrat dosáhl v roce 2017 částky 16,5 miliardy eur. Samostatně nebo v rámci nejrůznějších partnerství zastává Safran vedoucí postavení na klíčových světových či evropských trzích. Realizuje také řadu výzkumných a vývojových programů s cílem uspokojit rychle se měnící požadavky trhu. Celkově v roce 2017 investovala do výzkumu a vývoje zhruba 1,4 miliardy eur. Safran je kótována na pařížské burze a je součástí indexů CAC 40 a Euro Stoxx 50. V únoru 2018 převzala Safran kontrolu nad společností Zodiac Aerospace a významně tím rozšířila svou činnost v oblasti leteckých zařízení. Zodiac Aerospace má 32 500 zaměstnanců a ve fiskálním roce končícím 31. srpna 2017 dosáhla tržeb ve výši 5,1 miliardy eur.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Off Road, Arctic Cat, Textron Systems, and TRU Simulation + Training. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

 

Tagy článku