Bell a Thales společně vyvíjejí systémy letového řízení budoucnosti pro Air Taxi

Bell a Thales společně vyvíjejí systémy letového řízení budoucnosti pro Air Taxi
01 / 11 / 2018, 12:30

Společnost Bell Helicopter oznámila spolupráci s Thales Group na společném vývoji systémů letového řízení pro letouny společnosti Bell schopné vertikálního vzletu a přistání (VTOL) a pro zakázkové řešení mobility (On-demand mobility – OMD).

„I nadále pokračujeme v rozšiřování našeho týmu a našich schopností pro OMD, abychom uvedli na trh ty nejmodernější technologie, stejně jako nová řešení pro vertikální vzlet a přistání,“ řekl Scott Drennan, viceprezident společnosti Bell pro inovace. „Spolupráce se společností Thales nám zajistí nejmodernější a cenově dostupné systémy letového řízení, jež budou navrženy tak, aby splňovaly potřeby budoucích pilotovaných a plně autonomních zakázkových letounů,“ dodal.

psali jsme: Nová budoucnost dopravy? Ruský hoverbike byl představen veřejnosti. Může dosáhnout rychlosti 70 kilometrů za hodinu

Thales se kromě dalších oblastí zaměřuje na letecká řešení umožňující vertikální vzlety a přistání. Jako globální jednička v oblasti komerční a vojenské letecké techniky a řízení letového provozu navrhuje společnost Thales systémy letového řízení tak, aby dosahovala nejvyšších standardů pro leteckou mobilitu budoucnosti.

„Společnost Thales hraje prim ve formování světa nejen v oblasti autonomní mobility. Těší nás spolupráce se společností Bell, díky níž máme možnost přispět právě k budoucnosti letecké mobility. Tato dohoda zdůrazňuje naše odborné znalosti jak v letecké technice, tak v nejlepších systémech letového řízení ve své třídě, které zvládají i ty nejkritičtější požadavky na bezpečnost a autonomii,“ řekl Michel Grenier, viceprezident společnosti Thales pro letectví v Kanadě.

psali jsme: Bell Helicopter a společnost Uber vyvíjejí létající taxi

Bell pokračuje v budování své OMD sítě pro vývoj Air Taxi. Thales bude vést design a vývoj systémů leteckého řízení a další partneři budou zajišťovat pohonné systémy, leteckou elektroniku a počítače pro správu letounů.

 

O společnosti Thales

Společnost Thales se zaměřuje na vývoj špičkových technologických řešení pro nejrůznější prostředí, jako podmořské sondy od moře přes vesmírnou aviatiku až po kyberprostor. Thales zaměstnává 65 000 odborníků v 56 zemích světa. V roce 2017 činily tržby společnosti Thales 15,8 miliardy eur.

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Tagy článku