Bell Boeing dodal Námořní pěchotě Spojených států první modernizovaný konvertoplán Osprey

Bell Boeing dodal Námořní pěchotě Spojených států první modernizovaný konvertoplán Osprey
12 / 12 / 2019, 09:00

Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), a Boeing [NYSE: BA] dodaly první upravený MV-22 Osprey Námořní pěchotě Spojených států a zvýšily tak připravenost a spolehlivost její flotily letounů s překlopnými rotory.

Americká námořní pěchota má v provozu již několik konfigurací konvertoplánů MV-22. V rámci programu Common Configuration – Readiness and Modernization (CC-RAM) snížila společnost Bell Boeing počet konfigurací tím, že modernizovala letoun „B“ na aktuální konfiguraci „C“.

Hned první letoun, který se vrátil na základnu námořní pěchoty v New River, se pro nás stal klíčovým měřítkem úspěšnosti programu CC-RAM," uvedl plk. Matthew Kelly z Námořní pěchoty Spojených států. „Jsme nadšeni, když vidíme k jakému zlepšení schopností a připravenosti u tohoto letounu a celkově u celé flotily V-22 došlo.”

V konfiguraci typu B byl tento MV-22 dodán do flotily v roce 2005. V roce 2018 letoun absolvoval let ze základny New River do výrobního závodu Boeing ve Philadelphii, kde byl modernizován.

Tato dodávka je v rámci modernizace flotily MV-22 námořní pěchoty důležitým milníkem,“ řekl Chris Gehler, viceprezident a programový ředitel Bell V-22. „Bell Boeing ve spolupráci s HQMC a NAVAIR vrací vylepšený MV-22 do flotily konvertoplánů, které budou i nadále celosvětově představovat důležitou leteckou technologii."

Další dodávka v rámci programu CC-RAM má proběhnout na začátku roku 2020.

"Těšíme se, až se zbývající konvertoplány MV-22 znovu připojí k naší flotile už v konfiguraci  „C"," řekl Kelly.

V listopadu 2019 získala společnost Bell Boeing zakázku od Námořnictva Spojených států v hodnotě 146 039 547 USD na modernizaci devíti dalších letadel MV-22 v rámci programu CC-RAM. Jejich modernizace by měla být ukončena v březnu 2022.

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa. 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.