Bell oznámil dohodu o dodávce pěti letounů firemním zákazníkům na Ukrajině

Bell oznámil dohodu o dodávce pěti letounů firemním zákazníkům na Ukrajině
Autor: Bell
01 / 12 / 2021, 13:00

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron (NYSE: TXT), na veletrhu European Rotors oznámila, že uzavřela smlouvu na dodávku pěti svých strojů zákazníkům na Ukrajině.

„Vrtulníky Bell 429 a 505 zaznamenávají na evropském trhu mimořádné úspěchy, zejména jako ideální platforma pro soukromé cestování,“ uvedl Duncan Van De Velde, výkonný ředitel společnosti Bell pro Evropu a Rusko, a pokračoval: „Oba stroje, vybavené snadno konfigurovatelnými kabinami a pokročilou avionikou, zajišťují efektivní a pohodlnou přepravu pro soukromé provozovatele i firemní zákazníky.“

Slavnostní podpis se uskutečnil na stánku Heliclub Ukraine LLC, oficiálního zástupce společnosti Bell na Ukrajině, během veletrhu European Rotors. Kupní smlouva se vztahuje na dva vrtulníky Bell 505, dva vrtulníky Bell 429 a jeden vrtulník Bell 407GXi s nově certifikovanou konfigurací podle IFR.

Bell 429 se řadí k nejúspěšnějším modelům Bell v Evropě ze segmentu firemních letounů, vrtulníků záchranné zdravotnické služby (HEMS) a strojů používaných k zajištění bezpečnosti obyvatelstva. Na celém světě je provozováno více než 400 strojů tohoto typu. Platforma se může pochlubit prostornou přizpůsobitelnou kabinou s klubovými sedadly, která umožní pohodlné sezení až šesti cestujícím, a dále širokými dveřmi pro lepší výhled i snadné nastupování a vystupování.

Bell 505 se řadí k nejrychleji rostoucím komerčním programům společnosti Bell a od první dodávky v roce 2017 dosáhl několik významných milníků. Celosvětová flotila vrtulníků Bell 505 překonala více než 70 000 globálních letových hodin, přičemž stroje jsou provozovány na šesti kontinentech. Společnost Bell dodala po Evropě do dnešního dne více než 60 letounů Bell 505 a zájem o tuto krátkou lehkou jednomotorovou platformu stále stoupá.

 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Tato tvrzení podléhají známým a neznámým rizikům, nejistotám a dalším faktorům, které mohou způsobit, že se naše skutečné výsledky budou významně lišit od těch, které jsou v těchto výhledových prohlášeních uvedeny, včetně mimo jiné efektivnosti investic do výzkumu a vývoje nových produktů, případně neočekávaných výdajů nebo zpoždění v souvislosti se uváděním významných nových produktů nebo programů. Dále mezi tyto okolnosti patří změna priorit nebo snížení výdajů na obranu vlády USA, včetně těch, které se týkají vojenských operací v zahraničí; změny celosvětových ekonomických nebo politických podmínek, které ovlivňují poptávku po našich produktech, úrokové sazby nebo směnné kurzy; naše schopnost fungovat podle očekávání a kontrolovat náklady na základě smluv s vládou USA; kompetence vlády USA jednostranně upravovat nebo ukončovat své smlouvy s námi podle potřeb vlády USA nebo pro naše neplnění, měnit platné zásady zadávání veřejných zakázek a účetnictví nebo za určitých okolností zadržovat platby nebo nás pozastavit nebo vyloučit jako dodavatele způsobilého k získání budoucích zakázek; změny v prioritách financování zahraničního vojenského sektoru nebo rozpočtová omezení a rozhodnutí anebo změny vládních nařízení nebo politik týkajících se vývozu a dovozu vojenských a komerčních produktů; a problémy s výkonem u klíčových dodavatelů, subdodavatelů nebo obchodních partnerů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace