Bell předal vzdušných silám Černé Hory první Bell 505

Bell předal vzdušných silám Černé Hory první Bell 505
Autor fotografie: Bell|Popisek: Bell 505
18 / 09 / 2020, 08:00

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), předala vzdušným silám Černé Hory první stroj Bell 505. Technicky došlo k předání již v červenci na centrále Bellu v Praze, nicméně nyní došlo přímo k dodávce do Černé Hory, a to za účasti Predraga Boškoviće, ministra obrany Černé Hory. Dodávka druhého stroje je plánována na leden 2021.

„Jsme hrdí na to, že se povedlo dodat černohorským vzdušným silám jejich první Bell 505,“ říká Duncan Van De Velde, Managing Director pro Evropu a Rusko, Bell, „Bell 505 je stroj známý tím, že ve své třídě poskytuje našim zákazníkům tu nejlepší hodnotu. Víme, že místní studenti již mají svoje zkušenosti s avionikou ovládanou pomocí menu, a proto věříme, že pokročilá avionika Bellu 505 jim pomůže se stát ještě lepšími piloty.“

Nový vrtulník bude černohorská armáda používat pro výcvik ve vojenských oblastech. Bell zajistil školení pro tři piloty u HeliDeal, certifikovaného výcvikového centra pro piloty Bell 505 na jihu Francie.

„Moc si vážíme toho, jak byl Bell flexibilní z hlediska výcviku,“ říká major Goran Senčić, „virtuální tréninkové kurzy byly velice efektivní a naučily nás o těchto vrtulnících opravdu hodně.“

Bell 505 slaví nadále úspěch v Evropě i po celém světě. Stroj má technologicky velmi pokročilou palubní desku a adaptabilní design kabiny, což z něj dělá extrémně nákladově efektivní vrtulník, který se nezalekne žádné výzvy. Nejnovější avionika od Garminu a systém FADEC poskytují stroji lepší přehled o situaci a zvýšenou bezpečnost, pilot se tak může více soustředit na vlastní výcvik. Díky systému HIRS (High Inertia Rotor System) získají studenti lepší sebevědomí při autorotaci.

„Bell byl pro černohorskou armádu skvělou volbou, ačkoliv je na západě Balkánského poloostrova zatím ojedinělý,“ dodává Predrag Bošković, ministr obrany Černé Hory. „Zajistí našim pilotům skvělé možnosti pro výcvik, vyzkouší si mnoho různých situací. Nejdůležitější ale je podpora, kterou poskytne našim civilním institucím,“ doplnil Bošković.

Více o Bell 505 naleznete zde. Stroje jsou vyráběny v Mirabelu v Kanadě, prodej byl zprostředkován vládní dohodu přes Canadian Commercial Corporation.

 

O společnosti Bell

Již více než 80 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Nastavujeme standardy pro mobilitu na vyžádání. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než 1300 našich kolegů sloužilo v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

 O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

Tagy článku