Bell se v programu Armády Spojených států FARA spojil s průmyslovými lídry

Bell se v programu Armády Spojených států FARA spojil s průmyslovými lídry
Autor fotografie: Bell|Popisek: Bell 360 Invictus
11 / 06 / 2020, 08:00

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), uzavřela dohody s devíti představiteli leteckého průmyslu, s nimiž vytvořila společný tým Invictus. Společnosti, které jsou na špičce ve svých odvětvích, v rámci programu FARA (Future Attack Reconnaissance Aircraft) americké armády pracují na vývoji prototypu průzkumného bojového vrtulníku Bell 360 Invictus. Každý průmyslový partner v projektu uplatní své jedinečné zkušenosti a technologické znalosti a přispěje tak k vývoji cenově dostupného rotorového letounu s pokročilými systémy, který zmodernizuje letecké multidoménové operace (MDO).

Tým Invictus chce ukázat, že díky špičkové technologii budou moci vojáci sebevědomě operovat i v komplikovaném bitevním prostoru s více doménami,“ řekl Chris Gehler, viceprezident a programový ředitel programu FARA v společnosti Bell.

Členové týmu úzce spolupracují na dodávce prototypu Bell 360 Invictus v sestavě, která klade důraz na provozní dostupnost, udržitelnost a správu. Mezi členy týmu Invictus patří:

Astronics Corporation - modulární rámec pro systém výroby energie draku, konverzi a distribuci produktů

Collins Aerospace - integrace nové generace avionického hardwaru a softwaru s kybernetickým a digitálním páteřním řešením pro konfiguraci a integraci systémů misí

GE Aviation - motor 3 000-SHP T901 a vývoj Health Awareness System (HAS)

ITT-Enidine Inc.- pasivní eliminátor vibrací (LIVE) pro všechny provozní režimy, včetně vysoké rychlosti

L3Harris Technologies- WESCAM ™ MX-15D, pokročilý stabilizovaný multisenzorový systém pro spektrální zobrazování a zaměřování

Parker Lord- tlumiče rotoru, hlavní ložisko CF rotoru a systém Active Vibration Control (AVC)

Mecaer Aviation Group, Inc.- plně zatahovací podvozkový systém

MOOG Inc.- elektronika, software a ovládání letového řídicího počítače (FCC), kritické komponenty Bell fly-by-wire, systém řízení letu (FCS)

TRU Simulation + Training - letový simulátor s vysokou věrností pro nácvik ovládání letounu

Tým Invictus zavádí technologie digitálního designu a výroby jako součást procesu navrhování letounu. Chce tak získat holistický pohled na digitální modely a jejich zpracování a analýzu s cílem snížit požadavky na údržbu a servis po dobu životního cyklu, a tím i celkové náklady na správu.

Po výběru modelu Bell 360 Invictus do fáze konkurenčního prototypu v březnu 2020 pokračuje tým Invictus ve své práci. Jeho odborné znalosti minimalizují riziko nedodržení harmonogramu armádního programu FARA, podle nějž by se první let prototypu měl uskutečnit v posledním čtvrtletí fiskálního roku 2022.

Další informace o Bell 360 Invictus a FVL najdete na webové stránce Bell 360 Invictus, případně na kanálech YouTubeLinkedInTwitterFacebookInstagram.

Video link:

//www.youtube.com/watch?list=PLANMzhv274MSe3Hq4atayCqLD3X1tHwNz&v=nsgE4hR7SeY&feature=emb_logo

 

O společnosti Bell

Již více než 80 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Nastavujeme standardy pro mobilitu na vyžádání. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než 1300 našich kolegů sloužilo v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

Tagy článku