Bell společně s partnery do roku 2020 připraví demonstraci bezpilotních letadel pro NASA

Bell společně s partnery do roku 2020 připraví demonstraci bezpilotních letadel pro NASA
Popisek: Bell APT70
14 / 09 / 2018, 11:00

Bell oznámil uzavření dohody o spolupráci s NASA v oblasti bezpilotních letadel (UAS). Demonstrace letu se má uskutečnit do roku 2020 v rámci systému národního vzdušného prostoru (NAS) Spojených států.

Dohoda o spolupráci má za cíl dosažení pokroku u běžného komerčního provozu bezpilotních letounů v rámci vzdušného prostoru Spojených států. Bell se spolupracujícími institucemi Teamron Systems, Xwing a Amherst Center for Collaborative Adaptive Sensing of Atmosphere (CASA) při University of Massachusetts plánují předvést komerční lety se zařízením Autonomous Pod Transport 70 (APT70) od společnosti Bell. Stroj bude využívat integrované technologie Command and Control (C2) a Detect and Avoid (DAA). Partneři budou společně zkoumat požadavky s ohledem na to, že se bude jednat o komerční přepravu pro lékařské, policejní či veřejné účely.

psali jsme: Společnost Bell dodala v pořadí stý vrtulník typu Bell 505

„Bell je hrdý na to, že bude dále pokračovat ve vývoji nových technologií bezpilotních systémů s vertikálním vzletem a přistáním, který směřuje k jejich certifikaci a komerčnímu rozšíření,“ řekl Scott Drennan, viceprezident společnosti Bell pro inovace, „jsme přesvědčeni, že schopnosti našeho zařízení Autonomous Pod Transport nám společně s podporou celého týmu umožní vyřešit klíčové výzvy, kterým dnes čelí bezpilotní systémy v komerční sféře, což se projeví na úspěšném výsledku našeho projektu.“

Společnost Bell bude odpovědná za návrh, vývoj, výrobu a systémovou integraci APT, zatímco společnost Textron Systems zajistí dodání operací příkazů a řízení. Společnost Xwing poskytne technologie antikolizního systému Detect and Avoid a společnost CASA technologii pro eliminování nepříznivých povětrnostních vlivů.

psali jsme: Společnost Bell na Heli-Expo 2018 představila nový vrtulník Bell 407GXi

Bell APT70 využívá konfiguraci elektrického vertikálního vzletu a přistání (eVTOL), díky níž je schopen otáčet se během letu tak, aby byl jeho výkon maximální. Stroj APT70 je součástí rodiny leteckých prostředků eVTOL, které společnosti Bell vyvíjí. Je schopen dosahovat rychlosti vyšší než 160 km za hodinu a jeho užitečné zatížení překračuje 30 kilogramů.

Pro více informací NASA o integraci v oblasti bezpilotních leteckých prostředků v rámci národního vzdušného prostoru (NAS) navštivte: //www.nasa.gov/aeroresearch/programs/iasp/uas

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace