Bell UH-1Y je v současnosti nejvyspělejší bitevní vrtulník prověřený v boji

Bell UH-1Y je v současnosti nejvyspělejší bitevní vrtulník prověřený v boji
Popisek: vrtulník Bell UH-1Y
14 / 03 / 2018, 14:00


Helikoptéra UH-1Y manévruje během výcviku letecké podpory v nízkých letových hladinách. Fotografie vznikla během cvičení Cobra Gold 2018 v Thajsku – jednoho z největších armádních cvičení pro spolupráci spřátelených armád v oblasti Indie a Tichomoří.

Námořní pěchota USA s jednotkou HMLA-369 „Gunfighters“ provedly školení vzdušné podpory s cílem zvýšit připravenost a efektivnost při ozbrojeném střetu. Jednotka HMLA-369 je v současné době v oblasti nasazena v rámci programu rozmístění jednotek Marine Aircraft Group 36.

vrtulník Bell UH-1Y

Sgt. Bart C. Davis, velitel posádky vrtulníku 369. lehké námořní útočné letky, střílí z kulometu M240B z vrtulníku UH-1Y Venom v oblasti Ban Chan Krem v Thajsku.

střelba z vrtulníku

Vysoce výbušné rakety ráže 2,75 palce při odpálení během cvičení letové podpory. Armádní cvičení mělo zvýšit připravenost a efektivnost při ozbrojeném střetu.

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.