Bell úspěšně uzavřel další školní rok se studenty Střední odborné školy civilního letectví v Praze

Bell úspěšně uzavřel další školní rok se studenty Střední odborné školy civilního letectví v Praze
12 / 07 / 2019, 08:30

Bell, dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE:TXT), a Střední odborná škola civilního letectví (SOSCL) u příležitosti konce školního roku 2018/2019 oznamují rovněž i úspěšné uzavření dalšího cyklu stáží, které americká společnost zajišťuje pro studenty SOSCL na své základně na letišti v Ruzyni. Pobočka v Praze je zároveň evropskou centrálou společnosti Bell.

Spolupráce mezi společností Bell a střední odbornou školou, která vychovává budoucí letecké mechaniky, pracovníky civilního letectví či mechaniky elektrotechniky, probíhá již od roku 2015. Programem za tu dobu prošly desítky studentů, které mají možnost nahlédnout a zapojit se pod odborným vedením zaměstnanců Bellu do procesu údržby, kompletace a modernizace vrtulníků.

„Pro nás je možnost ukázat našim studentům, jak to reálně v takové firmě, jako je Bell, chodí a co je čeká, k nezaplacení. Jsme za tu možnost Bellu vděční a již nyní diskutujeme příští školní rok,“ říká Jaroslav Deyl, vedoucí odborného výcviku pro obor Letecký mechanik a Mechanik elektrotechnik v SOSCL. „Zároveň jsme v úzkém kontaktu s průmyslem, pro nějž naše absolventy připravujeme, čili i pro nás pedagogy je to skvělá zpětná vazba,“ dodává.

„Studenti vybraní pro stáž stráví v Bellu vždy 11 týdnů. Většina z nich se k nám po skončení povinné praxe vrací, mají zájem o letní brigády či pracovní možnosti po absolvování studia. Vědí již, do čeho jdou, a i my je známe, proto je začlenění do procesu většinou bezproblémové. S nejedním studentem, jenž u nás stáž absolvoval, se potkáváme na odborných konferencích, další podporujeme například formou odborných konzultací, pokud se rozhodnou studovat daný obor i na vysoké škole,“ dodává Jan Michalec, HR Business Partner, Bell, který spolupráci se školami ve společnosti zastřešuje.

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

 

Tagy článku