Bell v roce 2021

Bell v roce 2021
Autor fotografie: Bell|Popisek: UH-1Y Venom
03 / 02 / 2022, 09:00

Rok 2021 představoval pro společnost Bell mimořádně zajímavé a úspěšné období. V rámci programu Future Long-Range Assault Aircraft loni tým Future Vertical Lift úspěšně dokončil letové zkoušky se strojem Bell V-280 Valor. V programu Future Attack Reconnaissance Aircraft pak tentýž tým dosáhl vynikajících výsledků týkajících se vestavěných systémů a jejich integrace do stroje Bell 360 Invictus. Společnost velmi těší, že se její zaměstnanci mohou podílet na rozmanitých armádních investicích, jejichž cílem je zajistit vzdušným silám větší dosah, rychlost, delší dolet, vyšší obratnost i smrtící schopnosti tolik nezbytné pro vítězství na bojišti. Záměrem Bellu je soustředit se na průlomová řešení kolmého startu. Kromě toho, že jsou projekty V-280 a Bell 360 relevantní pro nasazení v soudobých bojových operacích, jsou navrženy i tak, aby poskytovaly americkému letectvu vzdušnou převahu i v následujících desetiletích.

Týmy Bellu, které se zaměřují na inovace a komerční projekty, dosáhly masivního pokroku při poskytování moderních ekologických řešení. Do letového provozu například zavedly udržitelné letecké palivo a předvedly rozšířené schopnosti bezpilotního nákladního prostředku ATP. Tato platforma pracuje se stejnou architekturou a pohonným systémem vertikálního vzletu a přistání, avšak s elektrickým pohonem. Rovněž ikonické koncepční vozidlo Bell Nexus představilo budoucnost pokročilé letecké mobility na výstavě „FUTURES" v budově Smithsonian Arts and Industries ve Washingtonu, D.C.

Bellu se rovněž podařilo uzavřít významné zakázky na dodávky strojů pro letecké záchranné zdravotnické služby (HEMS) mnoha zemí světa, soukromým majitelům i leteckým školám v Evropě a Africe a dále pak i bezpečnostním agenturám v asijsko-pacifickém regionu. Vrtulník Bell 525 nepřestal vynikat v letových testech – absolvoval let s využitím udržitelného leteckého paliva a vydal se na předváděcí turné k různým zákazníkům po celé Severní Americe. Aby se zkušenosti s tímto ikonickým strojem přiblížily regionům, jež by mohly využívat jeho schopnosti při přepravě ropy a zemního plynu, otevřel tým Bellu na letišti Stavanger v Norsku showroom Bell 525 Experience Center.

Aby Bell dostál svému étosu poskytovat nadstandardní specializované služby a zákaznickou podporu, rozšířil svoji působnost o nová autorizovaná střediska údržby po celém světě, navíc přidal službu oprav a generálních oprav v Commercial Assembly and Delivery Centre v Mirabelu v kanadském Quebecu. Loňský úspěšný rok ve znamení pokroků, ekologičtějšího provozu i významných programových milníků se pro Bell promítl do zakázek na 156 komerčních strojů.

V oblasti vojenského obchodu v roce 2021 společnost Bell dokončila první bahrajnský letoun AH-1Z Viper a dokončila 100. včasnou dodávku vrtulníku AH-1Z pro Námořní pěchotu Spojených států. Týmy v Amarillu zahájily výrobu stroje UH-1Y pro prvního mezinárodního provozovatele, vládu České republiky, a oslavily milník celého programu H-1, když překonaly 400 000 letových hodin. Podobného úspěchu dosáhl i konvertoplán Bell Boeing V-22, který nalétal 600 000 letových hodin, čímž demonstroval úspěšnost celé této platformy. Americká námořní pěchota se na ikonické stroje V-22 ve velké míře spoléhá a v září 2021 je využila (ve verzi MV-22) k podpoře misí humanitární pomoci a pomoci při katastrofách na Haiti.

Dnes se Bell i jeho zaměstnanci těší na četné příležitosti, jež před nimi stojí, včetně velmi očekávaného rozhodnutí o programu Future Long-Range Assault Aircraft, další certifikace strojů Bell 525, pokroku v řešení elektrického pohonu strojů společnosti i dalšího růstu.

 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace