Bell V-280 Valor dosáhl špičkového hodnocení při testu agility v nízké rychlosti

Bell V-280 Valor dosáhl špičkového hodnocení při testu agility v nízké rychlosti
Popisek: Bell V-280 Valor
24 / 05 / 2019, 11:00

Letoun Bell V-280 Valor nedávno ještě před plánovaným termínem dokončil letové ukázky svého klíčového parametru výkonnosti (KPP) při nízké rychlosti. Testování je součástí programu armády Spojených států JMR-TD (Joint Multi-Role Technology Demonstrator), který ověřuje schopnosti pokročilého vertikálního vzletu.

Konvertoplán V-280 Valor nyní prokázal v letových zkouškách, že má dostatečnou regulační sílu v rolovacích a otočných manévrech, aby splňoval armádní požadavky na úroveň 1, což představuje nejvyšší výkonnostní standard agility. Testování letu tak potvrdilo, že konstrukční modely a vývojové procesy společnosti Bell pro návrh, stavbu a testování letounů splňují požadavky armády Spojených států na výkonnost a letoun dodává vojákům převratné schopnosti.

                                         

„Nejnovější letecký milník dokazuje, že díky překlopným rotorům mohou piloti letoun V-280 Valor prvotřídně ovládat během manévrování i při nízké rychlosti, aniž by při tom bylo potřeba obětovat další vlastnosti, jako dolet, rychlost nebo užitečné zatížení, které armáda potřebuje pro multidoménové operace,“ uvedl Ryan Ehinger, manažer programu V-280 ve společnosti Bell.

Pro piloty je tento úspěch dalším důkazem bezprecendentní agility stroje V-280 s ohledem na jeho provozní efektivitu. Digitální řízení letu a design podřízený výkonu zvyšují efektivitu misí tím, že poskytují vysokou úroveň agility, snižují zátěž pilota a zvyšují bezpečnost letu za všech povětrnostních podmínek a při zhoršené úrovni viditelnosti.

Tyto výsledky demonstrují, že V-280 Valor je připraven a že budoucnost vertikálních vzletů se děje právě nyní.

Nejnovější statistiky letů zahrnují:

• Let s pravou vzdušnou rychlostí 555 km/hod.

• Přes 110 letových hodin a více než 225 hodin provozu rotoru.

• 50stupňové zkosené obraty.

• Rychlost stoupání 1 370 m za minutu a trvalý let ve výšce 3 500 metrů.

• Jednosměrný přesun do vzdálenosti 595 km.

• Demonstrovaná agilita úroveň 1 při nízké rychlosti s ovládacími prvky fly-by-wire.

• Přechody během letu mezi režimem letu a vertikálním vzletem a přistáním.

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace