Bell zahájil výrobu vrtulníku AH-1Z pro České republiku

Bell zahájil výrobu vrtulníku AH-1Z pro České republiku
Autor fotografie: Bell|Popisek: Kabina českého letounu AH-1Z na výrobní lince v montážním středisku v Amarillu, kde byla právě zahájena výroba
01 / 03 / 2022, 09:00

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE: TXT), zahájila ve svém montážním středisku v texaském Amarillu výrobu prvního vrtulníku AH-1Z Viper pro Českou republiku. Po zahájení produkce stroje UH-1Y, která započala v červnu minulého roku, se jedná se o další úspěšný krok ve výrobě smíšené letky strojů H-1 pro Českou republiky v rámci zahraničního vojenského prodeje (FMS).

Mike Deslatte, viceprezident a ředitel programu H-1 ve společnosti Bell, uvedl: „Jsme si velmi dobře vědomi, co vše vyžaduje realizace úspěšného mezinárodního programu,“ a pokračoval: „Chápeme, jak velmi je důležité zprostředkovat zákazníkům bezkonkurenční výhody strojů H-1. Samozřejmě naší hlavní prioritou zůstává výroba výjimečných bojových letounů. Ve spolupráci s americkou vládou, která je naším partnerem v programu H-1, proto získají české vzdušné síly novou vysoce moderní techniku.“

Nad rámec výroby vrtulníků H-1 vybuduje Bell také letecké výcvikové středisko pro Českou republiku; to je klíčové pro úspěšné začlenění nových strojů do stávající struktur místních ozbrojených sil.

Společnost Bell zahájila výrobu vrtulníků UH-1Y pro Českou republiku v roce 2021 – jedná se o první zakázku na tyto stroje pro mezinárodního provozovatele. Nákupem vrtulníků AH-1Z a UH-1Y se České republice plně otevírají výhody spojené s 85procentní shodností jejich dílů; právě tato shodnost například umožňuje společný výcvik pilotů a zásadně zjednodušuje logistický řetězec a servis.

Společnost Bell v současné době aktivně vyrábí letouny AH-1Z pro námořní pěchotu USA, Bahrajnské království a Českou republiku. Celkem je program H-1 na dobré cestě ke vzniku217 letounů AH-1Z a 168 letounů UH-1Y, přičemž 100 po sobě chronologicky vyrobených strojů H-1 bylo námořní pěchotě i mezinárodním zákazníkům FMS dodáno včas.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace