Bell zahajuje výrobu vrtulníku UH-1Y pro prvního mezinárodního zákazníka

Bell zahajuje výrobu vrtulníku UH-1Y pro prvního mezinárodního zákazníka
Autor: Bell|Popisek: UH-1Y
23 / 07 / 2021, 16:00

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), obnovila výrobu vrtulníků UH-1Y Venom pro prvního mezinárodního provozovatele. Crestview Aerospace již ve svém floridském závodě v Crestview zahájila výrobu první z osmi kabin. Vrtulníky jsou předmětem smlouvy z roku 2020, kterou ministerstvo obrany USA udělilo společnosti Bell za účelem výroby a dodávky osmi vrtulníků UH-1Y a čtyř vrtulníků AH-1Z pro vládu České republiky.

„V Crestview Aerospace vnímáme jako velkou poctu, že jsme dostali příležitost spolupracovat s Bellem a pokračovat ve výrobě trupu UH-1Y pro prvního mezinárodního zákazníka,“ řekl Paul Kohlmeier, viceprezident pro strategii a rozvoj podnikání. „Zákazníci Crestview se mohou plně spolehnout na vysokou kvalitu a spolehlivost, jež vnášíme do výroby mezinárodních vrtulníků Venom – stejně tak, jako jsme to dělali při výrobě vrtulníků, které jsou základem letky v současnosti provozované námořní pěchotou Spojených států po celém světě.“

Společnost Bell dodala v dubnu 2018 poslední stroje UH-1Y pro rekordní program Námořní pěchoty Spojených států (USMC) a v rámci smlouvy na výrobu 349 vrtulníků platformy H-1, která sestává z modelů 160 UH-1Y a 189 AH-1Z.

Vrtulníky UH-1Y a AH-1Z sdílejí 85 procent společných dílů. Právě tato shodnost mezi nimi umožnila, že během výroby strojů AH-1Z pro námořní pěchotu zůstal dodavatelský řetězce kritických komponentů nepřerušený.

„Čas, logistika a pracovní síla jsou strategické zdroje,“ uvedl Mike Deslatte, viceprezident společnosti Bell a ředitel programu H-1. „Vysoká míra shodnosti v rámci této platformy zajišťuje, aby mezi stroji Viper a Venom vše, co se týká výroby, údržby a modernizace, zůstalo bezproblémové. Zároveň se tím výrazně redukují náklady na provoz a prodlouží se životní cyklus. Shodnost představuje velkou taktickou výhodu na více úrovních.“

UH-1Y a AH-1Z sdílejí stejný motor, integrovaný systém mise a dynamické komponenty, jako je například čtyřlistý rotorový systém. Oba stroje jsou speciálně navrženy a vyrobeny pro expediční operace. Jejich mimořádnou předností v porovnání s konkurenčními stroji je, že společně mohou pokrývat celé spektrum vojenských operací.

Společnost Bell předpokládá, že výroba vrtulníků pro potřeby námořní pěchoty potrvá do začátku roku 2022. Poté bude pokračovat produkce pro zahraniční vojenské zákazníky. Bell má ve výrobě dva podepsané vojenské prodeje (FMS): jedná se o dodávky vrtulníků pro Bahrajn a Českou republiku.

 

O SPOLEČNOSTI BELL

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme představy o zážitku z letu – a o tom, kam nás může zavést. Jsme průkopníci. Jako první jsme překonali zvukovou bariéru a certifikovali komerční vrtulník. Podíleli jsme se na první lunární misi NASA a na trh jsme uvedli pokročilé systémy překlopných rotorů. Dnes definujeme budoucnost pokročilé letecké mobility. Jako stoprocentní dceřiná společnost společnosti Textron Inc. se sídlem ve Fort Worthu v Texasu máme strategické pobočky po celém světě. A protože téměř čtvrtina našich zaměstnanců prošla vojenskou službou, je pomoc armádě při plnění jejích úkolů naší vášní. Naše průlomové inovace přinášejí našim zákazníkům především výjimečné zážitky. Efektivně. Spolehlivě. A vždy s ohledem na bezpečnost na prvním místě.

O SPOLEČNOSTI CRESTVIEW AEROSPACE

Crestview Aerospace je vertikálně integrovaným dodavatelem komplexních montáží, včetně obrábění, zpracování a výroby. Společnost Crestview Aerospace se zavázala poskytovat partnerům z řad OEM (výrobců originálních komponent) vysoce kvalitní řešení na klíč pod jednou střechou. Může se chlubit více než padesátiletou historií podpory klíčových obranných programů, které zahrnují programy Bell UH-1Y, V-22 a 525.  Společnost sídlí ve floridském Crestview a má přes 270 zaměstnanců, z nichž 22 % tvoří veteráni. Více informací najdete na //crestviewaerospace.com/. 

O SPOLEČNOSTI TEXTRON INC.

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou výhledová prohlášení, která mohou předpokládat výnosy nebo popisovat strategie, cíle, výhled nebo jiné záležitosti, které nejsou historické; tato prohlášení hovoří pouze k datu, kdy byla učiněna, a my se nezavazujeme aktualizovat nebo revidovat jakákoli výhledová prohlášení.

Tato prohlášení podléhají známým i neznámým rizikům, nejistotám a dalším faktorům, které mohou způsobit, že se naše skutečné výsledky budou podstatně lišit od výsledků vyjádřených nebo naznačených v těchto výhledových prohlášeních, mimo jiné včetně efektivity investic do výzkumu a vývoje nových produktů nebo neočekávaných výdajů či zpoždění v souvislosti se zaváděním významných nových produktů nebo programů; načasování uvedení našich nových produktů na trh nebo certifikace našich nových výrobků pro letadla; naší schopnosti udržet krok s našimi konkurenty při zavádění nových  

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace