Bell získal od amerického námořnictva 510milionový kontrakt na dodávku 29 vrtulníků AH-1Z Viper

Bell získal od amerického námořnictva 510milionový kontrakt na dodávku 29 vrtulníků AH-1Z Viper
Popisek: AH-1Z Viper
05 / 09 / 2018, 09:30

Vojenské námořnictvo USA zadalo společnosti Bell zakázku na výrobu a dodávku 29 nových bojových vrtulníků typu AH-1Z Viper. Zakázka v hodnotě 510 milionů dolarů je podle vyjádření Bell součástí amerického programu H-1 Upgrade Program s cílem modernizovat stávající leteckou flotilu.

Smlouva, podepsaná 23. srpna 2018, rovněž zahrnuje zajištění materiálu a dalších komponent pro dalších sedm vrtulníků AH-1Z Viper. Práce budou probíhat ve Fort Worthu v Texasu (60 %) a v texaském Amarillu (40 %) a jejich dokončení se očekává v únoru 2021.

„Bell je hrdý, že může pokračovat v podpoře amerického námořnictva prostřednictvím výroby modelu AH-1Z, jenž je nejvyspělejším bojovým vrtulníkem na světě. Těšíme se v budoucnu na další spolupráci, jež přispěje k dalšímu posilování americké námořní pěchoty,“ řekl mluvčí společnosti Bell.

Dohoda přichází po závazku společnosti Bell ukončit dodávky užitkového vrtulníku UH-1Y Venom námořnictvu do konce roku 2018. Budoucí smlouvy se podle Bellu budou vztahovat na plánované modernizace flotil zahraničních zákazníků v rámci programu FMS (Foreign Military Sale).

Stroje typu Bell AH-1Z Viper a UH-1Y Venom, které mají z 84 % shodné části, tvoří ústřední bod globální exportní strategie společnosti Bell, jejímž cílem je zajistit špičkové armádní i komerční vybavení vládám po celém světě.

V květnu schválilo americké ministerstvo zahraničí v rámci programu FMS prodej 12 helikoptér AH-1Z a dalšího vybavení do Bahrajnu za odhadem 911 milionů dolarů. Stejně tak byl v říjnu 2017 na americké straně schválen záměr dodat 12 užitkových vrtulníků UH-1Y a příslušenství do České republiky. Hodnota této zakázky je odhadována na 575 milionů dolarů.

O společnosti Bell

Překonáváme hranice. Již více než 80 let se zabýváme letectvím a zkoumáme další možnosti, kam tento obor dále posunout. Jsme průkopníci. Byli jsme první, kdo překonal zvukovou bariéru a získal certifikaci pro komerční vrtulník. Zúčastnili jsme se první mise na Měsíc, kterou organizovala NASA a představili jsme na trhu systémy pro konvertoplány. Dnes určujeme budoucnost v oblasti on-demand mobility. Jako dceřiná společnost, 100% vlastněná konsorciem Textron Inc., se sídlem ve Fort Worthu v Texasu máme strategickou pozici po celém světě. Téměř jedna čtvrtina našich zaměstnanců pomáhá našim vojákům v jejich poslání na důležitých misích. Navíc naše převratné inovace poskytují našim zákazníkům mimořádné zážitky. Efektivně. Spolehlivě. A vždy s důrazem na bezpečnost.

 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Off Road, Arctic Cat, Textron Systems, and TRU Simulation + Training. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

 

Tagy článku