Běloruské vzdušné síly dostaly dva víceúčelové stíhací letouny Su-30SM, další dodávka bude následovat

Běloruské vzdušné síly dostaly dva víceúčelové stíhací letouny Su-30SM, další dodávka bude následovat
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: Su-30SM
24 / 11 / 2019, 14:30

Běloruskému letectvu byly dodány dva letouny Su-30SM, oznámilo tamní ministerstvo obrany.

Běloruské ministerstvo obrany oznámilo 13. listopadu dodávku prvních dvou strojů Su-30SM. Letouny podle vyjádření ministerstva obrany dorazily na leteckou základnu Baranoviči (Baranavičy). Další dodávka pak bude následovat. Bělorusko očekává dodávku celkem čtyř objednaných letounů Su-30SM během listopadu, prohlásil před měsícem běloruský ministr obrany Andrej Ravkov.

Kontrakt zněl na dodávku celkem 12 letounů Su-30SM, které mají být dodány mezi lety 2018-2020, přičemž Bělorusko má dostat každý rok po čtyřech letounech.

Su-30SM je nejčastěji charakterizován jako víceúčelový stíhací letoun vhodný krom vzdušného boje plnit úlohu útočného letounu. Často je proto tento letoun srovnáván s americkým F-15E Strike Eagle, jež vznikl taktéž na základě původně jen stíhacího letounu.

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace