Běloruský dron Grif-100Eh jde ,,dobývat" světové trhy

Běloruský dron Grif-100Eh jde ,,dobývat&quote; světové trhy
Popisek: dron
28 / 03 / 2018, 14:00

Běloruská společnost JSC Agat-Control Systems začala s propagací svého nového dronu Grif-100Eh.

Podle společnosti JSC Agat-Control Systems bude dron Grif-100Eh používán především pro opticko-elektronický a radiologický průzkum, dále pro elektronický boj a také monitoring mimořádných či nouzových událostí.

psali jsme: Nový bojový dron s kolmým startem pro americkou námořní pěchotu

Dron může mít podle potřeby vyměnitelný náklad, má zabudovaný vizuální či infračervený gyrostabilizovaný opticko-elektronický systém, rušičku navigačního systému GLONASS či GPS, navigační systémy od společností Inmarsat, Thuraya a Iridium.

psali jsme: VIDEO: Ruský obří dron SKYF může nést téměř 200 kilo nákladu. Umí hasit požár i hnojit pole

Důležitou součástí je také pozemní kontrolní stanice, která umožňí operátorovi ovládat až dva drony UAV Grif-100Eh najednou. Dron vzlétává a přistává v automatizovaném módu. Dosah UAV je až 100 kilometrů a je schopné dosáhnout rychlosti 120 - 140 km/h, uvádí výrobce. Ve vzduchu pak vydrží až 5 hodin. UAV je možné integrovat do existujících bojových řídících systémů.

Životnost nového běloruského dronu je zhruba 15 let.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více


Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.