Bezpilotní vrtulník MQ-8C Fire Scout se má připojit k US Navy v roce 2021

Bezpilotní vrtulník MQ-8C Fire Scout se má připojit k US Navy v roce 2021
Autor: US Navy, Wikipedia|Popisek: MQ-8C Fire Scout
11 / 05 / 2020, 14:00

MQ-8C Fire Scout, jeden z největších průzkumných a bojových vrtulníků, se připojí k americkému námořnictvu již příští rok, uvedl server defenseworld.net.

Bezpilotní průzkumný a bojový vrtulník MQ-8C Fire Scout, o jehož pořízení například uvažuje i Japonsko, by mohl být zařazen k US Navy již příští rok. Americké námořnictvo ve spolupráci s výrobcem Northrop Grumman začalo s leteckými testy bezpilotního vrtulníku, vybaveného pokročilým radarem AN/ZPY-8 od firmy Leonardo v únoru tohoto roku.

US Navy vyhlásila před dvěma lety počáteční operační způsobilost u svého bezpilotního vrtulníku MQ-8C Fire Scout. Ten je určen pro průzkum, má poskytovat lepší situační povědomí a účinnou bojovou podporu. MQ-8C budou podle představy amerického námořnictva přepravovat od roku 2021 na palubě pobřežní lodě LCS.

Za vývojem stroje, který vychází z konstrukční platformy vrtulníku Bell 407, stojí již zmíněná společnost Northrop Grumman, a bezpilotní prostředky se vyrábějí v závodě společnosti Bell v kanadském městě Mirabel. MQ-8C je pokročilou variantou stroje MQ-8B, který má větší výdrž, což prakticky znamená, že MQ-8C může ve vzduchu operovat až 12 hodin. Dolet stroje pak činí až 300 km.

Výzbroj vrtulníku mají tvořit laserem naváděné rakety APKWS (Advanced Precision Kill Weapon System) či protitankové řízené střely Hellfire, naváděné laserovým paprskem.


Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace