Bezpilotní vzdušný tanker MQ-25 Stingray jako drahá ,,hračka" amerického námořnictva

Bezpilotní vzdušný tanker MQ-25 Stingray jako drahá ,,hračka&quote; amerického námořnictva
Autor: Boeing (CC BY-SA 4.0)|Popisek: MQ-25 Stingray
03 / 03 / 2019, 14:00

Bezpilotní vzdušný tanker MQ-25 Stingray od firmy Boeing nebude rozhodně levnou záležitostí.

Server navyrecognition.com uvedl, že pořízení 72 kusů nového tankeru bude stát podle odhadu US Navy 15,2 miliard dolarů, což je zhruba o 2 miliardy více, než se původně předpokládalo.

psali jsme: Nový ruský vzdušný tanker Il-78M-90A absolvoval svůj první let

Společnost Boeing byla vybrána v srpnu 2018, aby vyvinula nový bezpilotní vzdušný tanker a získala k tomu kontrakt v hodnotě 805 milionů dolarů. Nicméně vyšlo najevo, že z této částky ,,ukouslo" 291 milionů financování prototypu letounu. Letecké testy tankeru nad letadlovými loděmi nemají začít dříve než v roce 2021, uvedl server navyrecognition.com. 

psali jsme: Nová generace vzdušných tankerů US Air Force má být stealth a vyzbrojená lasery

Úkolem bezpilotního vzdušného tankeru MQ-25 Stingray bude primárně doplňovat palivo americkým stíhačkám startujícím z letadlových lodí. Strojům jako je F/A-18E/F Super Hornet či F-35C Joint Strike Fighter se tak má díky novému tankeru znatelně prodloužit operační dosah. 

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace