Boeing by mohl být největším vítězem Trumpova zbrojení

Boeing by mohl být největším vítězem Trumpova zbrojení
Autor fotografie: Boeing|Popisek: Ilustrační obrázek Bell Boeing V-22 Osprey a F/A-18D Hornet
27 / 03 / 2017, 07:30

Týden od 13.3 do 17.3 byl opravdu dobrým týdnem pro firmu z Chicaga.

Ve středu firma získala pětiletý kontrakt v hodnotě 3,4 miliardy dolarů za 268 útočných vrtulníků Apache. Potom ve čtvrtek ráno, prezident Trump oznámil, že jmenuje Patricka Shanahana, jednoho z šéfů firmy Boeing náměstkem ministra obrany. Později ve čtvrtek Bílý dům uvedl, že bude usilovat o okamžitý navýšení výdajů na obranu o 30 miliard dolarů, z čehož by 15,5 miliardy mělo jít na nová letadla, lodi, tanky, bomby a jinou vojenskou techniku.

A která společnost si ukrojí z peněz největší krajíc? Boeing.

Podle dokumentů zveřejněných Pentagonem, firma Boeing dosáhne na částku více než 4,3 miliardy dolarů, což je více než čtvrtina celkového navrhovaného zvýšení na akvizice. Pokud bude návrh schválen Kongresem, Boeing dodá 24 letadel F / A-18 Super Hornet za 2,3 miliardy,

F/A-18F Super Hornet - RIAT 2014

dva lovce ponorek P-8 za 920 milionů,

P-8 flying at Dubai 2013

20 útočných vrtulníků Apache za 708 milionů, a dvě transportní letadla C-40 za 208 milionů dolarů.

Osprey Displays Capabilites

Ve čtvrtek Pentagon zažádal i o 270 miliónů dolarů na dva nové stroje V-22 Osprey a upgrade stávající flotily těchto strojů. 

Zdroj: Defense One

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace