Boeing dodá US Navy 78 Super Hornetů za 4 miliardy dolarů

Boeing dodá US Navy 78 Super Hornetů za 4 miliardy dolarů
Autor fotografie: Boeing|Popisek: F / A-18 Blok III Super Hornet
22 / 03 / 2019, 09:00

Díky zakázce na 78 F / A-18 Blok III Super Hornets bude hrát Boeing důležitou při modernizaci US Navy.

Konfigurace Block III rozšiřuje možnosti letounu F / A-18, tedy zahrnuje zdokonalené možnosti networkingu mezi letouny, delší dosah stroje, nižší radarový podpis, pokročilý systém pilotní kabiny a zdokonalený komunikační systém. Boeing také začne v příštím desetiletí povyšovat stávající stroje specifikace Block II na nejnovější specifikaci. Životnost letounu bude také prodloužena ze 6 000 hodin na 10 000 hodin.

Tato nová víceletá smlouva prospívá americkému námořnictvu a Boeingu tím, že umožňuje plánovat budoucí výrobu,. Úředníci námořnictva odhadují, že tento víceletý kontrakt ušetří minimálně 395 milionů dolarů na této zakázce,  dosahující hodnoty přibližně 4 miliardy dolarů.

„Tato víceletá smlouva poskytne významné úspory pro daňové poplatníky a americké námořnictvo a zároveň poskytne kapacity, které námořnictvo potřebuje na zlepšení své připravenosti,“ řekl Dan Gillian, viceprezident programů F / A-18 a EA-18G. „Víceletá smlouva pomáhá týmu F / A-18 hledat dodavatele s garantovanou tříletou dobou výroby, namísto meziročního vyjednávání. Pomáhá to oběma stranám s plánováním a my oceňujeme americké námořnictvo, že podniklo příslušné kroky, které jsou nezbytné k vyřešení jeho výzev. “

Zdroj: Boeing

Tagy článku