Boeing představí poprvé ve Finsku na letecké show ,,specialistu" na elektronický boj EA-18G Growler

Boeing představí poprvé ve Finsku na letecké show ,,specialistu&quote; na elektronický boj  EA-18G Growler
Autor fotografie: flickr.com (public domain)|Popisek: Boeing EA-18G Growler
08 / 06 / 2018, 14:30

Boeing ve svém prohlášení uvedl, že letoun určený pro elektronický boj, bude poprvé ve Finsku představen na letecké show ve dnech 16. - 17. června na letišti Tikkakoski ve městě Jyväskylä.

Finsko zažije premiéru stroje Boeing EA-18G Growler na letecké show, která bude zároveň oslavou 100 let od vzniku finského letectva. ,,Finské letecké síly jsou stálým zákazníkem Boeingu a těšíme se na to, až oslavíme 100 let od jejich vzniku. Naším cílem je pokračovat v partnerství pro mnoho dalších let s naším letounem F/A-18 Super Hornet ," prohlásil Gene Cunningham, viceprezident Boeingu pro globální prodej a obranu. 

psali jsme: VIDEO: F/A-18F Super Hornet startuje z letadlové lodi Gerald Ford za pomoci elektromagnetického katapultu

Finské letecké show se ve městě Jyväskylä zúčastní dva stroje EA-18G Growler, které návštěvníci airshow uvidí v akci.

psali jsme: VIDEO: Let EA-18G, ,,specialisty" na elektronický boj

Finsko zahájilo před někoílika lety program na nahrazení víceúčelových stíhacích strojů F/A-18 Hornet, jež má právě od Boeingu, a které v současné době provozuje. Na konci roku 2017 oznámilo finské ministerstvo obrany, že chce nahradit zastarávající Hornety 64 novými stíhačkami. USA nabízejí Finsku stroje F/A-18 Super Hornet a EA-18G Growler, který uvidí návštěvníci air show, je upravenou variantou pro elektronický boj dvoumístné verze stroje F/A-18F Super Hornet.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte ví

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku