Boeing prodlouží životnost u 23 Super Hornetů

Boeing prodlouží životnost u 23 Super Hornetů
17 / 12 / 2019, 14:00

Fima Boeing v rámci uděleného kontraktu od Pentagonu prodlouží operační životnost u 23 letounů F/A-18E/F Super Hornet.

Pentagon oznámil, že udělil společnosti Boeing kontrakt v hodnotě 172,2 milionů dolarů na prodloužení operační životnosti 23 letounů F/A-18E/F Super Hornet. Samotná zakázka pak zahrnuje prodloužení životnosti z 6 000 letových hodin na 10 000 letových hodin.

Práce na 23 letounech Super Hornet se uskuteční v Texasu, Californii a Missouri, přičemž největší rozsah práce bude realizován v Texasu. Podle serveru Defence Blog se předpokládá, že Boeing dokončí svou práci na letounech v roce 2022.

První let Super Hornetu se uskutečnil v listopadu 1995 a o čtyři roky později byl stroj zařazen do služby. Letoun není přímo stealth, ale je konstruován jako obtížně zjistitelný. Varianta EF/A-18G Growler je verzí pro elektronický boj, kdy nahradil stroj Northrop Grumman EA-6B Prowler.

 


Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace