Boeing zmodernizuje celou letku španělských vrtulníků CH-47D Chinook na konfiguraci F

Boeing zmodernizuje celou letku španělských vrtulníků CH-47D Chinook na konfiguraci F
Autor: ISAF Headquarters Public Affairs Office (CC BY 2.0)|Popisek: CH-47D Chinook
13 / 01 / 2019, 11:30

Společnost Boeing oznámila plán na přestavění španělských vrtulníků CH-47D Chinook na verzi F.

Boeing ohlásil modernizaci celé letky španělských transportních vrtulníků CH-47D Chinook na konfiguraci F, která poprvé vzlétla v roce 2001. To se týká celkem 17 strojů CH-47D, které španělské letectvo používá od osmdesátých let, uvedl specializovaný server janes.com.

psali jsme: VIDEO: Italové pracují na nové výsadkové vrtulníkové lodi. Ponese název Thaon di Revel podle slavného velitele

Ch-47

Boeing CH-47F 

 

Modernizace na standard F bude mimo jiné zahrnovat digitální automatický letový kontrolní systém (Digital Automatic Flight Control System - DAFCS), novou architekturu avioniky, systém pokročilého ovládání nákladu (Advanced Cargo Handling System - ACHS) či nový kokpit.

čtěte také: Norsku byl dodán první víceúčelový vrtulník AW101 od společnosti Leonardo

Boeing CH-47 je americký střední transportní vrtulník, který navazuje na středně těžký CH-46D Sea Knight. První let CH-47 se uskutečnil v roce 1961, zařazen do služby byl o rok později. Do současnosti Boeing dodal více než 900 těchto strojů všech variant a stroj je provozován 20 státy včetně 8 členů NATO.


Zdroj: janes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace