Boeing zmodernizuje nizozemské transportní vrtulníky CH-47 Chinook do nejnovějšího modelu F

Boeing zmodernizuje nizozemské transportní vrtulníky CH-47 Chinook do nejnovějšího modelu F
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Ch-47 Chinook
04 / 01 / 2018, 14:30

Vrtulníky CH-47 Chinook budou zmodernizovány společností Boeing.

Společnost Boeing a nizozemské ministerstvo obrany podepsaly dohodu, která ukládá Boeingu zmodernizovat šest transportních vrtulníků CH-47 Chinook do konfigurace nejnovějšího modelu F. Ta je zmodernizovanou verze modelu CH-47D. Modernizace nizozemských vrtulníků zajistí shodnost systémů pro celou letku dvaceti modelů F amerického vrtulníku Chinook. Šest zmodernizovaných vrtulníků má být postupně dodáno Nizozemskému královskému letectvu od roku 2021.

psali jsme: Zmodernizovaný vrtulník Super Lynx Mk21B se úspěšně předvedl ve Velké Británii

,,Organizace Defence Materiel Organisation (DMO) je zodpovědná za poskytování nejlepšího vybavení nizozemským ozbrojeným silám, což si naši vojáci zaslouží," prohlásil k dohodě Boeingu a ministerstva obrany Koen van Gogh, projektový šéf DMO. Van Gogh při této příležitosti zmínil, že transportní vrtulníky Chinook se zúčastnily téměř všech zahraničních misí a angažovaly se i při různých pohromách.

Modernizace šesti nizozemských vrtulníků Ch-47 Chinook pak má zlepšit operační efektivitu, údržbu a také zajistit cenovou dostupnost. Hlavním prvkem modernizace budou pokročilé operační schopnosti vrtulníků, které zajistí tzv. The Common Avionics Architecture System (CAAS) s integrovaným digitálním automatickým letovým kontrolním systémem.

psali jsme: Turecko vyvíjí vlastní útočný vrtulník

Nizozemské královské letectvo získalo v roce 2016 čtrnáct vrtulníků Ch-47 Chinook prostřednictvím zvláštního programu vojenského prodeje do zahraničí při ministerstvu obrany (Foreign Military Sales - FMS). Vrtulník Ch-47 Chinook provozuje dvacet zemí včetně osmi států, které jsou členy NATO.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: airrecognition.com

 

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.