Bojové vozidlo pěchoty LYNX KF41 na Exercise Brave Warrior v Maďarsku - tamní armáda dostane 218 kusů

Bojové vozidlo pěchoty LYNX KF41 na Exercise Brave Warrior v Maďarsku - tamní armáda dostane 218 kusů
Autor: Kristóf Nagy, soldat-und-technik.de|Popisek: BVP LYNX KF41
17 / 10 / 2020, 14:00

Jak jsme již psali, v září maďarská vláda uzavřela dohodu s německou zbrojovkou Rheinmetall o dodávce 218 bojových vozidel pěchoty LYNX KF41 určených do výzbroje mechanizované pěchoty maďarské armády, včetně veškerého příslušenství - rámcově ve stejném rozměru, v jakém poptává nová pásová BVP i Česká rapublika. Vozidlo LYNX KF41 se účastnilo cvičení NATO Exercise Brave Warrior, které proběhlo 22. září. Podívejte se na fotky z cesty Lynxu zpět, a také na poutavé video pořízené během cvičení.

video: youtube

LYNX KF41

V první vlně maďarská armáda dostane 46 v Německu vyrobených Lynxů a tři vyprošťovací vozidla Büffel, a to do začátku roku 2023.

LYNX KF41

Zbývajících 172 vozidel bude vyrobeno v Maďarsku ve společném podniku ustaveném společností Rheinmetall a maďarskou vládou.

LYNX KF41

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace