Bezpilotní bojový a průzkumný vrtulník MQ-8C Fire Scout dosáhl počáteční operační způsobilosti, vyhlásila US Navy

Bezpilotní bojový a průzkumný vrtulník MQ-8C Fire Scout dosáhl počáteční operační způsobilosti, vyhlásila US Navy
Autor: U.S. Navy
10 / 07 / 2019, 13:00

Podle amerického námořnictva dosáhl bojový bezpilotní vrtulník MQ-8C Fire Scout počáteční operační způsobilosti.

US Navy vyhlásila 28. června počáteční operační způsobilost u svého bezpilotního bojového a průzkumného vrtulníku MQ-8C Fire Scout, informoval server navyrecognition.com. Vrtulník je určen pro průzkum, má poskytovat lepší situační povědomí a účinnou bojovou podporu. MQ-8C budou podle představy amerického námořnictva přepravovat od roku 2021 na palubě pobřežní lodě LCS.

Za vývojem stroje, který vychází z konstrukční platformy vrtulníku Bell 407, stojí společnost Northrop Grumman, a bezpilotní prostředky se vyrábějí v závodě společnosti Bell v kanadském městě Mirabel. MQ-8C je pokročilou variantou stroje MQ-8B, který má větší výdrž, což prakticky znamená, že MQ-8C může ve vzduchu operovat až 12 hodin. Dolet stroje pak činí až 300 km.

Výzbroj vrtulníku mají tvořit laserem naváděné rakety APKWS (Advanced Precision Kill Weapon System)  či protitankové řízené střely Hellfire, naváděné laserovým paprskem. 

 

Zdroj: navyrecognition.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace