Británie investuje do nové fregaty Type 32 v rámci velké finanční injekce ozbrojeným silám

Británie investuje do nové fregaty Type 32 v rámci velké finanční injekce ozbrojeným silám
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Fregata HMS Lancaster
22 / 11 / 2020, 13:00

Nová fregata Type 32 má doplnit stávající řady fregat Type 26 a Type 31. Na stavbu nových fregat se chce Británie mimo jiné rovněž zaměřit v rámci velké finanční injekce 16,5 miliard liber, které mají být ,,nality" do ozbrojených sil.

Britský premiér Boris Johnson ohlásil ve čtvrtek velkou finanční injekci ozbrojeným silám, která má činit 16,5 miliard liber během čtyř let. Johnson tento objem finančních prostředků označil za ,,největší investici do britských ozbrojených složek od konce studené války".

Peníze půjdou nejen na stavbu nových plavidel, ale také do vojenského výzkumu, umělé inteligence či na boj proti kybernetickým hrozbám. Velkorysý modernizační plán má také vytvořit ročně 10 000 pracovních míst v této sféře.

Součástí této významné sumy pak bude i pokračující snaha obnovit námořní sílu Velké Británie stavbou nových plavidel, v tomto případě také moderních fregat Type 32, jak o nich Johnson hovořil, ale ještě o nich nikdo neslyšel. Fregaty nové generace mají doplnit stávají fregaty Type 26 a Type 31 a zvýšit početní stavy těchto plavidel. V rámci zmíněné velké investice 16,5 miliard liber má být objednáno 8 fregat Type 26 a 5 fregat Type 31, jak vyplývá z tiskového prohlášení britské vlády.

Johnson však neprozradil žádné další detaily o nové fregatě. Na podrobnější informace o nové fregatě si tak musíme ještě počkat, protože zatím není ani znám časový harmonogram, kdy by první jednotka mohla být postavena.

Fakt, že Velká Británie to myslí vážně s obnovou námořní moci ve světovém měřítku, nicméně svědčí i moderní dvě letadlové lodě HMS Queen Elizabeth a HMS Prince of Wales. Tato plavidla, nové fregaty a další stavba plavidel má obnovit alespoň v očích britských politických či vojenských elit někdejší lesk ostrovního námořnictva.

Zdroj: ukdefencejournal.org.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace