Britské transportní letouny C-17 převážejí na Ukrajinu protitankové a další zbraně

Britské transportní letouny C-17 převážejí na Ukrajinu protitankové a další zbraně
Autor: US Air Force, Wikimedia Commons|Popisek: C-17 Globemaster
18 / 01 / 2022, 09:00

Podle serveru ukdefencejournal.org.uk jsou britské transportní letouny C-17 Globemaster na cestě na Ukrajinu a na palubě mají zbraně k posílení obranných schopností Kyjeva. Situace na rusko-ukrajinské hranici je nadále napjatá.

Na Ukrajinu míří protitankové a další zbraně ve světle stále hrozícího vojenského konfliktu Rusko-Ukrajina, kdy Moskva shromažďuje na hranicích své ozbrojené síly. Podle informací, které přinesl server ukdefencejournal.org.uk, pak míří britské transportní letouny na Ukrajinu s protitankovými a dalšími zbraněmi, aby byl Kyjev v případě vypuknutí konfliktu lépe vojensky připraven.

Podle prohlášení vydaném britským ministerstvem obrany 17. ledna se soustřeďují ruské jednotky na ukrajinské hranici, mají k dispozici tanky, obrněná a další vozidla, raketové systémy a jiné zbraně. Proto Velká Británie poskytne účinnou pomoc, aby zvýšila ukrajinské obranné kapacity, pokud konflikt skutečně začne.

Kromě protipancéřových a jiných zbraňových systémů bude na krátký čas na ukrajinské území vysazen personál, který rovněž poskytne Ukrajincům výcvik. Al Džazíra v této souvislosti uvedla, že Kanada údajně vysadila na ukrajinském území svůj kontingent speciálních jednotek.

Rusko nadále trvá na tom, že nemá v úmyslu napadnout Ukrajinu, nicméně stále soustřeďuje velké množství lidské a materiální síly na hranicích. Tam se má nacházet zhruba 100 000 vojáků. Podle západních pozorovatelů si chce Kreml vynutit ze strany NATO ústupky, respektive bezpečnostní garance, na které však odmítá Washington přistoupit.


Zdroj: ukdefencejournal.org.uk, Al Džazíra

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace