Naše letouny F-35B dosáhly počáteční operační způsobilosti, prohlásil britský ministr obrany Gavin Williamson

Naše letouny F-35B dosáhly počáteční operační způsobilosti, prohlásil britský ministr obrany Gavin Williamson
Autor fotografie: Jacob Owen https://commons.wikimedia.org/wiki/File:F-35B_Lightning_IIs_of_VMFA-211_aboard_USS_Essex_(LHD-2)_on_19_August_2017_(170819-N-RY670-136).JPG|Popisek: F-35B
14 / 01 / 2019, 12:00

Britské F-35B podle ministra obrany Gavina Wlliamsona dosáhly počáteční operační způsobilosti, informoval server defensenews.com.

Velká Británie vyhlásila ústy ministra obrany Gavina Williamsona počáteční operační způsobilost u svých strojů F-35B. Williamson na návštěvě základny RAF Marham prohlásil, že ,,skvělé letouny F-35 jsou připraveny pro operace."

Psali jsme: Katar nakoupí od společnosti BAE Systems 24 víceúčelových letounů Eurofighter Typhoon

Server defensenews.com informoval, že Velká Británie má 9 strojů F-35B, které jsou připraveny pro zámořská nasazení. Britům bylo dodáno zatím 16 letounů F-35B, jež jsou umístěny kromě Velké Británie také v USA.

Vláda pak objednala u svého amerického partnera dalších 17 letounů F-35 které budou dodány mezi lety 2020-2022. ,,Jízdní plán" je pak takový, že Velká Británie chce koupit celkem 138 těchto strojů 5. generace.

psali jsme: Zkoušky F-35B na britské letadlové lodi HMS Queen Elizabeth

Stroje F-35B prodělaly počínaje minulým rokem zkoušky přistání na letadlové lodi HMS Queen Elizabeth. To je z hlediska dalšího nasazení letounů F-35 pro zámořské operace klíčové.

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace