Budou mít Filipíny francouzské útočné ponorky?

Budou mít Filipíny francouzské útočné ponorky?
Autor fotografie: CC BY-SA 3.0
05 / 08 / 2019, 08:00

Francouzské ponorky třídy Scorpène se dostaly do hledáčku Filipín. Ty však zvažují i jiné možnosti.

Ministr obrany Delfin Lorenzana prohlásil v rozhovoru pro Filipínskou tiskovou agenturu, že francouzské diesel-elektrických ponorky třídy Scorpène jsou jednou z možných akvizic, kterou nyní zvažují Filipíny pro své námořnictvo. ,,Ano, třída Scorpène je jednou z platforem, které jsou nyní naším námořnictvem vyhodnocovány," prohlásil Lorenzana pro Filipínskou tiskovou agenturu.

Na druhé straně není třída Scorpène jedinou možností, o níž Filipíny uvažují. Při plánované návštěvě Francie si Lorenzana prohlédne i jiné třídy diesel-elektrických ponorek. Filipínský ministr obrany navštíví postupně několik evropských zemí kromě zmiňované Francie, aby zhodnotil, co mu v tomto směru mohou dané státy nabídnout. Filipíny také posoudí návrhy z Ruska, Jižní Koreje či Německa.

Filipíny se poohlíží po ponorkách i z toho důvodu, že okolní země jako například Vietnam, Singapur či Malajsie již ponorky mají. Naopak Filipínám se dlouhodobě od 90. let nedaří provést úspěšnou akvizici ponorek. Jako problém se však může jevit to, že vydržování ponorkové flotily může představovat pro Filipíny poměrně drahou záležitost.

 

Zdroj: navyrecognition.com

 

 

Tagy článku