Budou mít Filipíny francouzské útočné ponorky?

Budou mít Filipíny francouzské útočné ponorky?
Autor: CC BY-SA 3.0
05 / 08 / 2019, 08:00

Francouzské ponorky třídy Scorpène se dostaly do hledáčku Filipín. Ty však zvažují i jiné možnosti.

Ministr obrany Delfin Lorenzana prohlásil v rozhovoru pro Filipínskou tiskovou agenturu, že francouzské diesel-elektrických ponorky třídy Scorpène jsou jednou z možných akvizic, kterou nyní zvažují Filipíny pro své námořnictvo. ,,Ano, třída Scorpène je jednou z platforem, které jsou nyní naším námořnictvem vyhodnocovány," prohlásil Lorenzana pro Filipínskou tiskovou agenturu.

Na druhé straně není třída Scorpène jedinou možností, o níž Filipíny uvažují. Při plánované návštěvě Francie si Lorenzana prohlédne i jiné třídy diesel-elektrických ponorek. Filipínský ministr obrany navštíví postupně několik evropských zemí kromě zmiňované Francie, aby zhodnotil, co mu v tomto směru mohou dané státy nabídnout. Filipíny také posoudí návrhy z Ruska, Jižní Koreje či Německa.

Filipíny se poohlíží po ponorkách i z toho důvodu, že okolní země jako například Vietnam, Singapur či Malajsie již ponorky mají. Naopak Filipínám se dlouhodobě od 90. let nedaří provést úspěšnou akvizici ponorek. Jako problém se však může jevit to, že vydržování ponorkové flotily může představovat pro Filipíny poměrně drahou záležitost.

 

Zdroj: navyrecognition.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace