Budoucí ruská letadlová loď bude mít výtlak až 115 000 tun

Budoucí ruská letadlová loď bude mít výtlak až 115 000 tun
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: letadlová loď Admiral Kuzněcov
10 / 09 / 2017, 14:00

Rusko má ambiciózní plán postavit letadlovou loď o výtlaku až 115 000 tun.

Rusko bude schopné od roku 2020 postavit moderní letadlovou loď s výtlakem až 115 000 tun. Řekl to televizi Rossia 24 vicepremiér Dmitrij Rozogin. ,,Když postavíme nové loděnice a velký suchý dok na Dálném východě, a když zde bude potřebný kontrakt, bude možné postavit letadlovou loď o výtlaku 110 000 - 115 000 tun. Budeme toho schopni od roku 2020," prohlásil Rozogin.

psali jsme: Co neumí Rusko ani Velká Británie? Postavit jadernou letadlovou loď...

Podle něho pak bude tato letadlová loď může stát o ,,mnoho méně" než jeho americké protějšky. Rozogin podotkl v rozhovoru pro televizi Rossia 24, že kontrakty pro taková plavidla budou záviset na potřebách ruského generálního štábu, který určí potřeby pro letadlovou loď konkrétní třídy.

Rozogin uvažoval v rozhovoru o tom, že ruská loděnice Zvezda sídlící na Dálném východě ve městě Bolšoj Kameň by se mohla teoreticky stát místem pro postavení zmíněné letadlové lodě. Podle vicepremiéra ruské vlády zde pokračují práce na postavení 114metrového širokého suchého doku. ,,Nemáme nyní žádné restrikce, které se týkají tonáže civilních či námořních lodí, takže zde můžeme stavět," řekl Rozogin.

psali jsme: Video: Letadlová loď USS Abraham Lincoln driftuje po vlnách

Kromě letadlové lodě s vysokým výtlakem je ,,ve hře" stále zkonstruování jaderné letadlové lodě, o níž se poměrně často hovoří. Ruské námořnictvo se již dříve vyjádřilo, že postaví jadernou letadlovou loď do roku 2030. Náměstek ministra obrany Jurij Borisov řekl, že kontrakt pro postavení jaderného plavidla může být podepsán do konce roku 2025.

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace