Bundeswehr zadal Rheinmetallu novou zakázku na modernizaci minometů a munice

Bundeswehr zadal Rheinmetallu novou zakázku na modernizaci minometů a munice
Autor: Rheinmetall
25 / 01 / 2022, 13:00

Nejnovější zakázka pro Bundeswehr jasně demonstruje úlohu Rheinmetallu jako předního dodavatele systémů pro nepřímou palbu.

Bundeswehr uzavřel se společností Rheinmetall smlouvu na modernizaci minometných systémů a dodávku 120 mm minometné munice. Zakázka, která byla uzavřena v loňském roce, dosahuje částky přibližně 27 milionů eur.

V rámci tohoto modernizačního programu, jehož dokončení se plánuje do roku 2023, Rheinmetall zmodernizuje pro Bundeswehr minomety, tak aby byly schopné střílet minometnou munici nové generace (NG). Modernizace zahrnuje například integraci těsnících kroužků do hlavní. V rámci této zakázky již v roce 2021 Rheinmetall dodal Bundeswehru multispektrální minometné náboje DM75 NG a infračervené osvětlovací minometné náboje DM56 NG.

Společnost Rheinmetall disponuje rozsáhlými odbornými znalostmi v oblasti nepřímé palby a nabízí kompletní sortiment munice ráže 120 mm, 81 mm a 60 mm. Skupina vyrábí také systémy řízení palby minometů a minomety, jako je 120 mm minometný zbraňový systém Ragnarök a inovativní 60mm minomet RSG60, který společnost poprvé představila v roce 2019.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace