Byly dva americké torpédoborce před srážkou s obchodními loděmi hacknuty? US Navy má vážné podezření

Byly dva americké torpédoborce před srážkou s obchodními loděmi hacknuty? US Navy má vážné podezření
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: USS John McCain
24 / 08 / 2017, 11:15

US Navy chce vyšetřit srážku dvou jejích torpédoborců s obchodní lodí. Podle ní je možné, že před kolizí byly hacknuty.

Americké námořnictvo nevylučuje možnost, že před kolizí jeho dvou torpédoborců z 17. června, respektive 21. srpna s obchodní lodí, byla obě plavidla hacknuta neznámým pachatelem. Napsal to deník New York Post s odkazem na nejvyšší představitelé americké admirality.

psali jsme: Po srážce amerického torpédoborce se pohřešuje deset námořníků

Admiral John Richardson tweetoval zprávu, že před srážkou plavidel mohlo dojít ke kybersabotáži či ,,nedovolenému vniknutí". Podle Richardsona však nyní o tom nejsou jasné důkazy a vše se musí důsledně vyšetřit.

Ve zprávě, kterou Richardson tweetoval, také podotkl, že americké námořnictvo při vyšetřování zváží všechny možnosti příčiny srážky s obchodní lodí.

psali jsme: Americký torpédoborec USS Fitzgerald

US Navy považuje za ,,nestandardní", že během dvou měsíců se její dva torpédoborce srazily s obchodní lodí - nejprve 17. června u pobřeží Japonska, a 21. srpna pak nedaleko singapurského přístavu. 

 

Zdroj: nypost.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace