Bývalý boxerský šampion a starosta Kyjeva: "Nikdy se nevzdáme"

Bývalý boxerský šampion a starosta Kyjeva: &quote;Nikdy se nevzdáme&quote;
Autor fotografie: Pexels|Popisek: Kyjev
15 / 03 / 2022, 08:00

Vitalij Kličko v rozhovoru pro Al-Jazeera řekl, že ukrajinské síly zabrání vstupu ruských jednotek do hlavního města.

Starosta ukrajinského hlavního města Kyjeva řekl, že ruské síly nikdy nebudou moci vstoupit do města a že jeho občané budou bojovat a nikdy se nevzdají uprostřed postupu ruských jednotek na hlavní město.

Pondělní komentáře Vitalije Klička přišly několik hodin poté, co byl jeden člověk zabit a tucet dalších zraněno, když byl v severním Kyjevě zasažen ostřelováním bytový dům.

"Cítím se tak špatně, jako každý ukrajinský občan, protože nikdo se teď na Ukrajině necítí bezpečně," řekl Kličko Al-Jazeera.

"Ruská propaganda říká, že se zaměřují pouze na vojenské síly," řekl. "Dnes tu máme obrázky civilních budov, kde žili mírumilovní lidé a které byly zničeny."

"Lidé zemřeli, je mnoho zraněných... Kyjev není první," řekl Kličko s odkazem na další ukrajinská města, která byla vystavena ruskému ostřelování, jako je například přístavní město Mariupol. "Za posledních pár týdnů máme s ruskou agresí hodně zkušeností," řekl.

Ukrajinské úřady tvrdí, že obležené město Mariupol je vystaveno neustálému bombardování od doby, kdy ho ruské jednotky 2. března obklíčily. Od té doby je zhruba 400 000 lidí, kteří v Mariupolu zůstali, bez přístupu k vodě, potravinám a lékům.

Kličko řekl, že cílem Ruska je přinést „do města paniku“, ale podle bývalého boxerského šampiona se nikdy nevzdají a budou bojovat

"Rusové zabili naše děti, zničili naše budovy, zničili naše město, jsme připraveni bojovat... a bránit naše město."

Kličko řekl, že věří, že ukrajinské síly budou i nadále odrážet ruské pokusy vstoupit do Kyjeva, že nikdy do jeho města nevstoupí, což řekl jako starosta občanům Kyjeva

Organizace spojených národů uvedla, že od začátku ruské invaze 24. února zemřelo nejméně 596 civilistů ale věří, že skutečné počty jsou mnohem vyšší. Rusko popírá, že by se zaměřovalo na civilisty a své akce popsalo jako „zvláštní operaci“ s cílem demilitarizovat a „denacifikovat“ Ukrajinu.

Zdroj: Al-Jazeera

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.