Celosvětová flotila strojů Bell 505 překonala 100 000 letových hodin

Celosvětová flotila strojů Bell 505 překonala 100 000 letových hodin
Autor fotografie: Bell|Popisek: Bell 505
18 / 02 / 2022, 13:00

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že celosvětová flotila vrtulníků Bell 505 překonala 100 000 letových hodin. Od prvního dodávky tohoto ikonického stroje, která se uskutečnila v roce 2017, Bell globálně dodal přes 360 strojů, které svým zákazníkům umožňují tím nejpokročilejším lehkým jednomotorovým vrtulníkem na světě úspěšně plnit nejrůznější mise.

„Od okamžiku, kdy se Bell 505 zavedl do provozu, tak neustále přesvědčuje provozovatele po celém světe o svém bezkonkurenčním výkonu a schopnosti,“ uvedl Lane Evans, ředitel divize Bell 505 Sales and Support, a pokračoval: „Jedná se o významný milník, který jasně prokazuje, jak si zákazníci váží této platformy, a zejména její všestrannosti, neboť ta jim umožňuje využití v soukromých, užitkových, výcvikových a bezpečnostních misích.“ 

Stroj 505 v sobě kombinuje nejmodernější avioniku a technologii řízení motoru s velkou otevřenou kabinou, která poskytuje panoramatický výhled všem cestujícím. Plně integrovaná sada avioniky Garmin G1000H NXi a dvoukanálový motor Safran Arrius 2R řízený systémem FADEC poskytují pilotům všech úrovní dovedností maximální přehled o situaci a snižují jejich pracovní zátěž. Díky univerzální kabině a vynikajícímu výkonu patří stroj Bell 505 k nejoblíbenějším vrtulníkům ve své kategorii mezi uživateli z řad jak soukromých majitelů, tak bezpečnostních složek a výcvikových organizací.

Fabrice Condamine, viceprezident pro programy Arriel a Arrius ve společnosti Safran Helicopter Engines, k tomu sdělil: „Nesmírně nás těší, jak se náš vztah s Bellem pozitivně vyvíjí a že se Bell 505 s naším motorem široce etabloval v kategorii lehkých vrtulníků. Hlavní prioritou pro nás i nadále zůstává včas dodat zákazníkům nejpokročilejší motory ve své třídě.“

Nedávno tým Bell 505 oslavil 60. evropskou dodávku pro letectvo Černé Hory, první prodej Bell 505NXi na Slovensko a dodávku pro indonéské námořnictvo. Letoun má celosvětové provozovatele od Mexika přes Polsko a Českou republiku až po Nový Zéland a působí v 59 zemích.

 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace