Černý týden ruského námořnictva pokračuje, potopil se dok i s ponorkou

Černý týden ruského námořnictva pokračuje, potopil se dok i s ponorkou
Popisek: Potopená ponorka třídy Tango
15 / 12 / 2019, 13:15

12.12. začala hořet jediná ruská letadlová loď Admiral Kuzněcov a stejný den se ruskému námořnictvu potopila ponorka, kterou vlekli na sešrotování. Nyní v noci z 14. na 15. prosince se udála další nepříjemná věc.

V Sevastopolu šel kde dnu plovoucí dok PD-169 včetně ponorky třídy Tango RFS B-380. Ponorka se během události přetočila na levobok a potápí se také.

Třída Tango jsou dieselektrické ponorky, které vznikly v dobách SSSR a nahrazovaly třídu Foxtrot. Sovětské námořnictvo pro ně mělo označení Projekt 641B. Celkem bylo postaveno od roku 1972 18 ponorek ve dvou mírně odlišných verzích. Třída Tango byla schopná vydržet pod vodou týden a díky svému senzorovému vybavení a výzbroji měla být schopna přepadat západní jaderné ponorky.

B-380 v Sevastopolu před katastrofou

RFS B-380 čekala v Sevastopolu na sešrotování.

Zdroj: Twitter

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace