Ruský černý týden - dva bombardéry Su-34 se nad Lipeckem dvakrát srazily

Ruský černý týden - dva bombardéry Su-34 se nad Lipeckem dvakrát srazily
Popisek: Ilustrační obrázek Su-34
08 / 09 / 2019, 08:00

Jak uvedla 6. září televize REN, během cvičného letu se střetly dva víceúčelové bombardéry Su-34, posádky letounů jsou naživu. Mimo to ve středu spadl Su-25 a ve čtvrtek havaroval Mi-8

Podle zdrojů televize REN došlo ke ztrátě vizuálního kontaktu mezi oběma letouny, v důsledku čehož se oba stroje srazily, kdy velitelský letoun zasáhl křídlem kokpit druhého stroje a při pokusu se odpoutat se oba bombardéry střetly znovu. Jeden z Su-34 nasál do motorů trosky.

Oba bombardéry dokázaly přistát, posádky jsou v pořádku. To se ale nedá říct o obou vážně poškozených strojích, kdy jeden má poškozenou kabinu, motor a trup, druhý má poškozené křídlo a prostředky elektronického boje.

Střet letadel přinesla i Rosijskaja Gazeta. Podle zdrojů agentury TASS došlo k lidské chybě a probíhá vyšetřování viníků.

Víceúčelový bombardér Su-34 je navržen tak, aby umožňoval přesné raketové a bombové údery proti nepřátelským pozemním cílům, a zasahoval i proti nepřátelským leteckým cílům. Může dosáhnout rychlosti až 1 900 km/h v nadmořské výšce 14 600 metrů.

 

Zdroj: rbc.ru, REN TV

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace