Ruský černý týden - dva bombardéry Su-34 se nad Lipeckem dvakrát srazily

Ruský černý týden - dva bombardéry Su-34 se nad Lipeckem dvakrát srazily
Popisek: Ilustrační obrázek Su-34
08 / 09 / 2019, 08:00

Jak uvedla 6. září televize REN, během cvičného letu se střetly dva víceúčelové bombardéry Su-34, posádky letounů jsou naživu. Mimo to ve středu spadl Su-25 a ve čtvrtek havaroval Mi-8

Podle zdrojů televize REN došlo ke ztrátě vizuálního kontaktu mezi oběma letouny, v důsledku čehož se oba stroje srazily, kdy velitelský letoun zasáhl křídlem kokpit druhého stroje a při pokusu se odpoutat se oba bombardéry střetly znovu. Jeden z Su-34 nasál do motorů trosky.

Oba bombardéry dokázaly přistát, posádky jsou v pořádku. To se ale nedá říct o obou vážně poškozených strojích, kdy jeden má poškozenou kabinu, motor a trup, druhý má poškozené křídlo a prostředky elektronického boje.

Střet letadel přinesla i Rosijskaja Gazeta. Podle zdrojů agentury TASS došlo k lidské chybě a probíhá vyšetřování viníků.

Víceúčelový bombardér Su-34 je navržen tak, aby umožňoval přesné raketové a bombové údery proti nepřátelským pozemním cílům, a zasahoval i proti nepřátelským leteckým cílům. Může dosáhnout rychlosti až 1 900 km/h v nadmořské výšce 14 600 metrů.

 

Zdroj: rbc.ru, REN TV

Tagy článku