Česká armáda má problém s novými puškami. Zbraně selhávají

Česká armáda má problém s novými puškami. Zbraně selhávají
Autor: Česká zbrojovka a. s. Uherský Brod|Popisek: CZ BREN 2 PPS
30 / 03 / 2022, 14:15

Armáda řeší aktuálně problém s puškami CZ BREN 2 PPS. I když se jedná o nové zbraně, v několika případech už měly při střelbě selhat. Na problém upozornil server Novinky.cz

Česká armáda má problémy s novými puškami pro přesnou střelbu CZ BREN 2 PPS od výrobce Česká zbrojovka Uherský Brod, informoval server Novinky.cz. Podle portálu už několik zbraní při střelbě selhalo, odvolávaje se na dva nezávislé zdroje.

I když server Novinky.cz cituje mluvčí generálního štábu Magdalenu Dvořákovou, jež uvedla, že ministerstvo obrany reklamovala jednu zbraň kvůli závadě při nabíjení, podle portálu je problém závažnějšího rázu, a existuje více incidentů, kdy pušky selhaly a pušky trápí závažnější potíže.

Podle vyjádření Dvořákové byla závada způsobena municí od zahraničního dodavatele, kterým je Rumunsko. Až do prošetření případu ministerstvem obrany bude používání této munice pozastaveno. Ministerstvo obrany pak shora uvedený incident prošetří.

Jak informuje server Novinky.cz, potíže má mít zbraň v hlavni, konkrétně došlo v případě selhání k poškození tzv. blokace zápalníku, kdy nábojová komora zřejmě nevydržela tlak vyvinutý nábojnicí. 

Česká zbrojovka na svých stránkách představuje pušku jako zbraň, která se vyznačuje mimořádnou spolehlivostí ve všech klimatických podmínkách, vysokou přesností či snadnou údržbou. Je vyrobena z extrémně pevných moderních materiálů.

Pušky putují k bojovým jednotkám od začátku tohoto roku. Zatím převzaly 242 kusů, do konce roku má armáda dostat dalších 108 zbraní. Česká zbrojovka uzavřela 9. března 2022 s ministerstvem obrany dodatek k rámcové dohodě na pořízení ručních zbraní z dubna 2020, jejíž součástí je i dodávka pušek CZ BREN 2 PPS.

 

Zdroj: novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace