Česká společnost EXCALIBUR INTERNATIONAL navázala spolupráci s thajským partnerem v oblasti dodávek a výroby vojenských vozidel

Česká společnost EXCALIBUR INTERNATIONAL navázala spolupráci s thajským partnerem v oblasti dodávek a výroby vojenských vozidel
24 / 01 / 2019, 14:30

V polovině ledna česká společnost EXCALIBUR INTERNATIONAL patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP podepsala memorandum o porozumění s thajskou společností FICO. Stalo se tak během nedávné návštěvy české delegace v Thajsku vedené premiérem Andrejem Babišem.

Česká politická reprezentace v čele s předsedou vlády Andrejem Babišem a zástupci českých firem v lednu absolvovali asijskou podnikatelskou misi v rámci níž navštívili i Thajsko. Český premiér a reprezentanti českého průmyslu se setkali s thajským předsedou vlády Prajutch Čan-Očem i tamními politickými i armádními špičkami. Jednou z důležitých součástí společných jednání bylo i podepsání memoranda o porozumění mezi společností EXCALIBUR INTERNATIONAL a společností FICO za přítomností českého předsedy vlády ze 17. ledna 2019.

podepsání memoranda 

Signovaný dokument zmiňuje spolupráci v oblasti dodávek obrněných vozidel nebo například výroby, prodeje, popřípadě servisu vozidel TATRA. Skupina FICO je silným místním hráčem na poli pozemní techniky, který nejen v regionu reprezentuje přední výrobce vojenských systémů ze států NATO, ale také disponuje vlastními výrobními kapacitami. Ty jsou základem pro poskytování kvalitního servisu a technické podpory pro zákazníka přímo v místě potřeby. „Memorandum je dalším krokem k upevnění spolupráce naší společnosti a thajského partnera při prosazování kvalitních produktů firem holdingu CZECHOSLOVAK GROUP v jihovýchodní Asii, nikoli jen v Thajsku,“ potvrdil Radim Petráš, výkonný ředitel společnosti EXCALIBUR INTERNATIONAL.

 

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP je holding navazující na tradici československého průmyslu, který podporuje a dále rozvíjí aktivity tradičních českých a slovenských společností v oblasti civilní i obranné průmyslové produkce. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej strojírenských produktů pro automobilový, železniční, letecký či hodinářský průmysl, dále výrobu speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů či munice. Skupina klade silný důraz na kvalitu svých produktů a služeb a na exportní aktivity. S produkty společností holdingu se lze setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se nestále rozrůstá. Podniky holdingu CZECHOSLOVAK GROUP zaměstnávají více než 8000 osob a v roce 2017 vygenerovaly tržby v hodnotě 25 mld. Kč.

 

Tagy článku