Česká společnost Excalibur International vystavuje na veletrhu IDEF 2023 raketový systém středního dosahu

Česká společnost Excalibur International vystavuje na veletrhu IDEF 2023 raketový systém středního dosahu
Autor fotografie: Excalibur International|Popisek: Model nového raketového systému středního dosahu
25 / 07 / 2023, 13:00

Veletrh IDEF 2023, který se koná v tureckém Istanbulu ve dnech 25. až 28. července, patří k největším událostem tohoto druhu na Blízkém a Středním východě. Letošního 16. ročníku se zúčastní i společnost Excalibur International, která je součástí průmyslově-technologického holdingu Czechoslovak Group (CSG). Excalibur International se zaměřuje především na velké mezinárodní projekty, dodávky komplexních řešení na klíč nebo zajišťuje logistiku a financování projektů v oblasti obranného a civilního průmyslu.

Na veletrhu IDEF 2023 Excalibur International vystavuje, ve formě detailních modelů jednotlivých komponent, ucelený systém balistických střel středního dosahu, na kterém jako systémový architekt a integrátor spolupracuje s tureckým obranným průmyslem a s několika podniky obranného průmyslu v České republice. S tímto projektem společnost Excalibur International již spolu se svými partnery uspěla například v Indonésii, kde na podzim minulého roku získala zakázku na systém balistických střel KHAN za více než 500 milionů eur.

Systém taktických balistických střel má dosah několik stovek kilometrů, a dokáže tak účinně působit proti strategicky i takticky důležitým cílům, jako jsou velitelská stanoviště, systémy protivzdušné obrany, raketové a dělostřelecké systémy nebo prvky kritické vojenské infrastruktury, a to i v hlubokém týlu na nepřátelském území. Díky nejnovějším zaměřovacím a naváděcím technologiím systém ke své činnosti nepotřebuje žádnou další podporu radarových systémů či meteorologických čidel a podobného vybavení. Veškeré komponenty systému, jako jsou odpalovací zařízení, velitelská stanoviště, nabíjecí systémy nebo servisní podpora, jsou umístěny na podvozcích Tatra Force z produkce společnosti Tatra Trucks. Kopřivnickou automobilku na veletrhu IDEF 2023 reprezentují zástupci společnosti Tatra Export.

IDEF (The International Defense Industry Fair) je veletrh obranného průmyslu, který od roku 1993 pořádá jednou za dva roky Nadace tureckých ozbrojených sil. Letos se uskuteční již 16. ročník, přičemž během jeho konání se na ploše 120 000 m2 a ve 14 halách představí přes 1000 domácích i zahraničních firem. V roce 2021 se v Istanbulu během 15. ročníku představilo přes 500 tureckých a více než 700 zahraničních vystavovatelů z 53 zemí. Veletrh uvítal oficiální delegace z 81 zemí a zaznamenal 68 795 návštěvníků z řad odborné veřejnosti z 94 zemí.


O Czechoslovak Group

Czechoslovak Group (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu, který vlastní český podnikatel Michal Strnad. CSG podporuje rozvoj tradičních českých, slovenských i zahraničních společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. Jeho součástí jsou například automobilka Tatra Trucks, významný světový výrobce malorážové munice Fiocchi nebo výrobce radarů Retia. V podnicích začleněných do holdingu CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 000 zaměstnanců. V roce 2022 dosáhly konsolidované tržby holdingu hodnoty 25 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet zákazníků holdingu se stále rozrůstá.

Tagy článku