Česká zbrojovka podepsala s ministerstvem obrany dodatek o navýšení plnění rámcové smlouvy

Česká zbrojovka podepsala s ministerstvem obrany dodatek o navýšení plnění rámcové smlouvy
Autor fotografie: Ashley Webster, Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: CZ 805 BREN A1
13 / 03 / 2022, 13:00

Česká zbrojovka uzavřela 9. března 2022 s ministerstvem obrany dodatek k rámcové dohodě na pořízení ručních zbraní z dubna 2020. Dodatek umožní Armádě České republiky čerpat dodávky zbraní v hodnotě až o 1,18 miliardy korun vyšší oproti původně sjednanému limitu ve výši 2,35 miliardy korun. Česká zbrojovka na základě upravené smlouvy mimo jiné zvýší dodávky útočných pušek CZ BREN 2, pistolí CZ P-10 a dalších zbraní, včetně příslušenství, a to v závislosti na aktuálních potřebách Armády České republiky.

„Česká zbrojovka je dlouhodobým a hrdým partnerem Armády České republiky, proto jsme připraveni upřednostnit a urychlit dodávky pro naši armádu a přispět tak k obranyschopnosti České republiky,“ uvedl generální ředitel České zbrojovky Jan Zajíc. „Úprava rámcové smlouvy nám umožní především rychleji a lépe reagovat na okamžité potřeby Armády ČR vyvolané nejnovějším vývojem bezpečnostní situace na východě Evropy,“ dodal Zajíc.

„Pořízením nových zbraní v ráži NATO dojde k úplnému přechodu výzbroje jednotlivce na ráže NATO a typové unifikaci u profesionálních jednotek AČR. Rovněž budou vytvořeny podmínky pro postupné přezbrojení příslušníků aktivních záloh ručními zbraněmi,“ uvedlo ministerstvo obrany

Česká zbrojovka se sídlem v Uherském Brodě je hlavním provozním závodem holdingu CZG – Česká zbrojovka Group v Evropě. Vyrábí střelné zbraně pro ozbrojené složky i komerční využití. Společnost exportuje do více než 90 zemí světa. V současnosti jsou střelné zbraně České zbrojovky široce využívány ozbrojenými složkami ve více než 40 zemích po celém světě.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace