Chorvatsko nahrazuje zastaralé MiGy-21 stíhači F-16 od Izraele

Chorvatsko nahrazuje zastaralé MiGy-21 stíhači F-16 od Izraele
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: F-16
07 / 04 / 2018, 14:00

Izrael prodá Chorvatsku stíhače čtvrté generace F-16 Barak. Chorvatsko se poohlíží po náhradě za stárnoucí stroje MiG-21.

Chorvatsko vyslovilo souhlas s izraelskou nabídkou na prodej použitých modernizovaných strojů F-16 C/D Barak, které mají nahradit zastaralé stíhačky Mig-21.

psali jsme: Vzdušně-kosmické síly Ruské federace posílí na konci roku moderní útočné vrtulníky Mil Mi-28NM

Minulý rok obdrželo Chorvatsko čtyři nabídky jako náhradu za stroje MiG-21: stíhač F-16 Block 70/72 od Lockheedu, F-16 Block 30 z Řecka, švédský nový model JAS 39 Gripen a konečně F-16 C/D Barak od Izraele. Tato nabídka pak v dlouhém rozhodovacím procesu zvítězila.

Mig-21

MiG-21 nahradí v brzké době použité izraelské stroje F-16 C/D Barak

Izrael prodá Chorvatsku celkem 12 použitých stíhaček F-16 C/D Barak. Hodnota kontraktu činí přibližně 420 milionů dolarů. Pokud vše půjde podle stanoveného harmonogramu, první F-16 budou dodány Chorvatsku do roku 2020.

psali jsme: Legendární ruský vrtulník si lehce poradil s americkou legendou z Vietnamu

Podle expertů byly stroje F-16 C/D Barak modernizovány a vybaveny špičkovými technologickými systémy, o které se postarala společnosti Israel Aerospace Industries (IAI). F-16 mohou být rovněž vybaveny pokročilými izraelskými zbraňovými systémy včetně raket vzduch-vzduch Python, vyráběné firmou Rafael Advanced Defense Systems.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace