Chorvatsko obdrželo poslední vrtulníky OH-58D Kiowa

Chorvatsko obdrželo poslední vrtulníky OH-58D Kiowa
Autor: OS RH/S.Brigljević|Popisek: Kiowa v Zadaru
06 / 12 / 2016, 07:45

Chorvatsko obdrželo dalších 11 vrtulníků Bell OH-58D Kiowa 3. prosince. Celkem získalo chorvatské ministerstvo obrany 16 vrtulníků prakticky zdarma od Spojených států.

Vrtulníky byly dodány letadlem US Air Force C-5 Galaxy Super na 93. leteckou základnu chorvatských ozbrojených sil Zemunik nedaleko Zadaru.

Všech 16 vrtulníků dodaných do Chorvatska bylo vyrobeno mezi lety 2010 a 2012 jako součást válečného programu náhrad Spojených států za vrtulníky ztracené v akcích v Iráku a Afgánistánu. V provozu byly mezi roky 2012 až 2015, a poté byly v dubnu 2016 z armády USA vyřazeny. Chorvatsko bylo prvním státem, který zahájil rozhovory na získání těchto vrtulníků a první, který byl vybrán pro tento program.

Celkové náklady na pořízení jsou 34.8 milionu dolarů, z čehož 20.1 milion je kryto USA a zbytek z rozpočtů chorvatské obrany od roku 2016 do roku 2020.

Prvních pět vrtulníků Chorvatsko získalo 30. července.

Zdroj: IHS Janes

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace