Chtěl bych určitě vědět, kde vznikla potřeba dalších 36 vozidel BVP, podpis smlouvy je pro mě nová informace, říká poslanec Wenzl

Chtěl bych určitě vědět, kde vznikla potřeba dalších 36 vozidel BVP, podpis smlouvy je pro mě nová informace, říká poslanec Wenzl
Autor fotografie: fb profil Lubomíra Wenzla|Popisek: Lubomír Wenzl
01 / 06 / 2023, 13:00

SM pořídil na právě skončeném mezinárodním veletrhu IDET 2023 rozhovor s poslancem a členem Výboru pro obranu Lubomírem Wenzlem ohledně podpisu na dodávku nových bojových vozidel CV90. Co Wenzl míní o podpisu, který přišel ,,zčistajasna"?

Po dlouhých peripetiích došlo k podpisu smlouvy na dodávku 246 bojových vozidel BVP. Jak hodnotíte podpis tohoto kontraktu i ve světle těchto peripetií?

Pro mě to je nová informace, dozvěděl jsem se ji z médií, neměl jsem možnost se řádně seznámit s jejím obsahem. Byť na druhou stranu rozumím, že v rámci smlouvy byla opce na dalších 36 vozidel. Původní návrh zněl na 210 vozidel. Já bych chtěl určitě vědět, kde vznikla potřeba těch dalších 36 vozidel. Nicméně jak už jsem řekl, nemohu se nyní k tomu hlouběji vyjádřit, zeptám se na to ministryně obrany na Výboru pro obranu a určitě to bude předmětem jeho jednání. (Černochová nakonec na Výboru pro obranu nebude - pozn. red.).

Ještě se zastavme u jiné aktuality, vláda pověřila ministryni obrany Janu Černochovou, aby se zapojila do jednání o možné akvizici tanků Leopard 2A8. Jaký je Váš komentář?

Tak já to beru jako logické, že Leopard nebo jakýkoliv bojový prostředek tohoto typu bude přínosem pro naše ozbrojené síly. To, že ministryně povede tato jednání beru za jasně dané, uvidíme, co se nakonec podaří vyjednat.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.