Cílem projektu je pořízení 210 kusů moderních pásových BVP, uvedlo ministerstvo obrany ke klíčové vojenské zakázce pro českou armádu

Cílem projektu je pořízení 210 kusů moderních pásových BVP, uvedlo ministerstvo obrany ke klíčové vojenské zakázce pro českou armádu
13 / 07 / 2018, 16:30

O dodávku nových BVP se uchází v současné době sedm zájemců - GDELS, BAE Systems, PSM, Rheinmetall, FFG, FNSS a Otokar. Zakázka patří k jedné z klíčových v rámci české armády.

Celý proces je rozvržen do několika následujících let. Po schválení specifikace bude během července 2018 dokončena rozpracovaná zadávací dokumentace projektu a ten bude následně předložen v srpnu k projednání komisí ministerstva obrany a následně v září projednáno na vládě. Samotný tendr pak má být schválen na podzim vládou a výběr dodavatele má být hotový do konce roku 2018. V první polovině roku 2019 mají být dojednány náležitosti smlouvy (parametry, cena) a v červnu 2019 má být kontrakt podepsán.

psali jsme: Bude mít armáda munici pro Pandury a BVP?

Na nedávném Žofínském fóru nazvaném ,,Armáda ČR, její modernizace a role našeho zbrojního průmyslu v rámci bezpečnostní situace ve světě" uvedl náčelník generálního štábu Aleš Opata pro Security magazín, že předpokládaná dodávka prvních pěti nových BVP pro českou armádu má proběhnout v roce 2020.

psali jsme: Nová BVP by armáda měla dostat v roce 2020, prohlásil na Žofínském fóru náčelník generálního štábu Aleš Opata

Security magazín chtěl položit několik otázek týkajících se BVP náměstkovi pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic ministerstva obrany Danielovi Koštovalovi, který však v současné době čerpá dovolenou. Odpovědi tak zpracovalo tiskové oddělení ministerstva obrany.

 

1. Největší vojenská zakázka historie ČR je nákup nových BVP. Kolik vozidel chce ministerstvo pro armádu pořídit?

Cílem projektu je pořízení 210 ks moderních pásových BVP. Ta oproti stávající technice původní sovětské konstrukce přinesou zcela novou kvalitu ve výzbroji a tím i zásadní zvýšení bojových schopností naší armády při obraně území státu. Novými vozidly bude vyzbrojena zejména 7. mechanizovaná brigáda.

2. Máte podrobnější představu o tom, jaké budou specifikace pro nová BVP?

Moderní BVP disponují silnou výzbrojí, vysokým stupněm odolnosti a ochrany osádky, schopností rychlého manévru a propojením se soudobými systémy velení a řízení. Zároveň je možné jejich výzbroj a vybavení podle potřeby v dalších letech modernizovat - to je důležité s ohledem na předpokládanou dobu služby nové techniky po dobu 30 a více let.

3. Dokdy byste chtěl, aby nová vozidla měla česká armáda k dispozici?

Příprava projektu je v průběhu rozhodovacího procesu. O způsobu zadání i parametrech bude rezort MO moci blíže informovat po jeho ukončení. Rezort MO se při přípravě projektu řídí platnými zákony a vnitřními předpisy rezortu MO.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

 

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace