Čína dokončila testy ruského protivzdušného kompletu S-400

Čína dokončila testy ruského protivzdušného kompletu S-400
17 / 01 / 2019, 14:30

Agentura TASS informovala, že Čína dokončila druhý palebný test systému protivzdušné obrany S-400.

Čína dokončila druhou fázi testů protivzdušných systémů S-400, které koupila od Ruska. V prosinci minulého roku se začalo s prvními testy, které zahrnovaly palebné zkoušky. Raketa 48N6E byla vystřelena na simulovaný cíl a měla letět podle agentury TASS rychlostí více než 600 metrů za sekundu.

psali jsme: Indie je blízko dohodě o dodávce ruských systémů protivzdušné obrany S-400

Agentura TASS uvedla, že testovací program ruských protivzdušných kompletů byl tímto uzavřen a už se nebudou konat žádné palebné zkoušky.

psali jsme: Ruské systémy protivzdušné obrany S-400 i do Kataru? Ten zvažuje jejich nákup

Čína je dalším zahraničním zákazníkem systému protivzdušné obrany S-400. Rusko jí tyto systémy začalo dodávat před rokem. Čína má mít k dispozici několik protivzdušných komplexů S-400 v celkové hodnotě zhruba 3 miliard dolarů.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace