Čína dostane tento rok od Ruska dalších deset stíhaček Su-35S

Čína dostane tento rok od Ruska dalších deset stíhaček Su-35S
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Su-35S
04 / 06 / 2018, 14:00

Rusko dodá Číně tento rok dalších deset víceúčelových stíhacích strojů Su-35S podle plánu.

Čína obdrží v roce 2018 dalších deset stíhacích letounů Su-35S od Ruska, oznámila společnost Rostec na ekonomickém fóru v Petrohradu. 

psali jsme: "Kalašnikov s křídly" aneb Mig-15 pro 21. století

Minulý rok dodala ruská strana čínskému partnerovi deset těchto strojů, a v roce 2016 čtyři. Celkem tedy bude mít Čína k dispozici po dodávce posledních deseti letounů 24 stíhačů Su-35. V roce 2015 podepsala Čína s Ruskem kontrakt na právě nákup 24 Su-35 v hodnotě zhruba 2,5 miliard dolarů.

Stíhače Su-35 tak doplní čínský ,,stíhací" park, který tvoří kromě strojů Su-35 také Su-30 a Su-27.

psali jsme: Poľsko plánuje nahradiť zastarané stíhačky Mig-29 a Su-22

Su-35S je víceúčelová stíhačka, která je počítána do generace 4++, a jež využívá technologie páté generace. Jde o modernizovanou variantu stroje Su-35.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: airrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace